Takiego jedzenia nie powinno się podawać nawet psom! Migranci znowu wybrzydzają

Migranci w Finlandii nie są zadowoleni. Nie smakują im posiłki.
Migranci w Finlandii nie są zadowoleni. Nie smakują im posiłki. Fot. Screen/youtu.be/05TXz8AUQVY
Napięcie związane z narastającą falą migrantów, daje o sobie coraz mocniej znać, a sytuacja w niektórych państwach zaczyna się zaogniać. Tak było ostatnio w Finlandii, gdzie ok. 60 obcokrajowców zaprotestowało przeciwko niegodziwym - ich zdaniem – warunkom. Co im nie odpowiadało? M.in. jakość posiłków. Część migrantów stwierdziła, że nie powinno się ich podawać nawet psom.


Fiński rząd do kwestii imigrantów podchodzi ostrożnie - a kraj był wśród tych państw, które niechętnie patrzyły na narzucane przez Komisję Europejską przymusowe kwoty uchodźców. Cudzoziemcy, którzy już przebywają na terenie Finlandii ostatnio postanowili zademonstrować swoje niezadowolenie. Grupa migrantów pojawiła się pod komendą policji w Oulu.

Według relacji tamtejszego komendanta policji, obcokrajowcom nie podobały się warunki, jakie zastali w obozie dla uchodźców. Największe zastrzeżenia dotyczyły rzekomo niesmacznego jedzenia i niehigienicznych warunków w obozie. Jak relacjonują fińskie media, migranci mieli się skarżyć m.in. na podawaną im kaszę i ryż. Ich zdaniem takiego jedzenia nie daje się nawet psom. Posiłki podobne do tych, które serwuje się imigrantom trafiają też na szkolne i urzędnicze stołówki. Mimo tego, postulaty o poprawę jakości posiłków zostaną rozważone.

To nie pierwsze takie wydarzenie w Finlandii. Niedawno zrobiło się głośno o nagraniu Irakijczyków, którzy po tym, jak trafili do Finlandii postanowili w sieci ostrzec innych przed przyjeżdżaniem do kraju. Powodem rozczarowania była zbyt mała pomoc finansowa ze strony państwa. – Żałujemy, że tu przyjechaliśmy. Myliliśmy się. Zapłaciliśmy ogromne pieniądze za nic. Przyjazd tutaj był błędem – mówili na filmiku rozczarowani Irakijczycy.


Ta sytuacja jest kolejną, która pokazuje roszczeniową postawę obcokrajowców i negatywnie odbija się na wizerunku migrującej ludności. Ostatnio w naTemat pisała o tym Katarzyna Zuchowicz.

Źródło: Finland Times
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem