Nowe logo Sejmu kosztowało 50 tys. zł. Stare "przypomina pełzającego ślimaka"

Za nowe logo oraz księgę identyfikacji wizualnej Sejm zapłacił 12 tys. euro
Za nowe logo oraz księgę identyfikacji wizualnej Sejm zapłacił 12 tys. euro Fot . Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kadencja Sejmu trwa cztery lata. Mniej więcej tyle samo będzie trwać kadencja obecnego logo niższej izby parlamentu. Niebawem zastąpi je bowiem nowy symbol. Ten – wraz z księgą identyfikacji wizualnej – kosztował 12 tys. euro (około 50 tys. zł).


„Rzeczpospolita” przypomniała, że obecne logo Sejmu, za które zapłacono w 2011 roku 5 tys. złotych, zostało wykonane przez Agnieszkę Sobczyńską. Jej praca była krytykowana m.in. przez posłów PiS, którym nie podobał się charakteryzujący ją brak barw narodowych. Inni krytycy porównywali szary zarys sejmowego budynku do "pełzającego ślimaka".

Nowe logo, autorstwa Jerzego Janiszewskiego, twórcy znaku graficznego „Solidarności”, barwy narodowe już zawiera. Wraz z nim Kancelaria Sejmu zamówiła księgę identyfikacji wizualnej.

– Określa ona m.in. sposoby prezentowania logo w bardzo wielu różnych typach materiałów, w wersjach kolorowej i monochromatycznej – wyjaśniło „Rzeczpospolitej” Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu.
Koszt 12 tys. euro budzi wątpliwości posła Maksa Kraczkowskiego (PiS), który zauważył, że zmiana logo wiąże się nieuchronnie z wymianą sejmowych wizytówek oraz różnych dokumentów. Wymiana oznacza zaś dodatkowe wydatki.

źródło: „Rzeczpospolita”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki