Biżuteria ze śmieci. W Etiopii nic nie może się zmarnować. Piękne zdjęcia

Facebook.com/ Eric Lafforgue
Afrykańskie plemię z Doliny Omo w Etiopii nie akceptuje bezsensownego wyrzucania śmieci. Popsute zegarki, kapsle, plastikowe elementy, karty – wszystko może być biżuterią. Zaskakujące jest to, że kobiety z tego plemienia wyglądają w śmieciach pięknie.


Francuski fotograf Eric Lafforgue spędził dużo czasu z etiopskimi plemionami Bana, Dassanech i Mursi. Nowoczesna cywilizacja wkracza tam bardzo powoli, pozostawia po sobie odpady. A to, co dla ludzi Zachodu jest śmieciem, dla zamieszkujących tereny Etiopii jest cennym skarbem.

Członkowie plemion, oprócz tradycyjnych elementów garderoby i biżuterii noszą również kolorowe koszulki. Wśród mężczyzn najpopularniejsze są te piłkarskie. W odległej Afryce pojawiają się również motywy disnejowskie.
Napływ ludzi spoza Afryki, którzy chcą unowocześniać kontynent powoduje, że kultury zaczynają się powoli przenikać. Niestety, na razie przybysze zostawiają po sobie śmieci. Jednak kobiety z plemion Bana, Dassanech i Mursi potrafią nadać im nową wartość.

Napisz do autorki: barbara.kaczmarczyk@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza