Polacy pokazali swoją prawdziwą twarz. Obcokrajowcy myślą o wyjeździe z naszego kraju

Polacy pokazali swoją prawdziwą twarz. Obcokrajowcy myślą o wyjeździe z naszego kraju
Polacy pokazali swoją prawdziwą twarz. Obcokrajowcy myślą o wyjeździe z naszego kraju Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Fala nienawiści wobec obcokrajowców, która pojawiła się przy okazji dyskusji o przyjęciu uchodźców nie mogła przejść niezauważona. Nawet ci, którzy którzy od dawna mieszkają w Polsce zaczęli obawiać się o własne bezpieczeństwo i rozważają opuszczenie naszego kraju. – Po prostu się boję – mówi Elmi Abdi ze Stowarzyszenia Somalijskiego w RP.


Abdi obawia się agresji osób, które czarnoskórego muzułmanina będą utożsamiać z osobą, która chce zabrać im miejsce pracy, może być gwałcicielem i terrorystą. Ten strach wywołały reakcje Polaków na wieść o przyjeździe uchodźców. Część z nich zamiast pytać o to, jak pomóc uchodźcom, a jednocześnie ustrzec się przed zagrożeniami, siała nienawiść w internecie.

Jak podaje serwis Interia.pl powołując się na PAP, cudzoziemcy mówią o przypadku pomylenia hiszpańskiego turysty w autobusie z syryjskim terrorystą. Miało także dojść do wyrażania niechęci dzieci do rówieśników mówiących ze wschodnim akcentem. – Paradoksalnie ofiarą takich zachowań są polscy repatrianci ze Wschodu – czytamy.

Czeka nas kolejny masowy protest?
Internauci aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych i na YouTubie nierzadko kontrowersyjnie i ksenofobicznie. I na tym ich aktywność się nie kończy, bo targani emocjami niezadowolenia i gniewu, na pewno pójdą do urn lub... wyjdą na ulice.


Jak podkreśla dr Marek Troszyński, Kierownik Obserwatorium Cywilizacji Cyfrowej Collegium Civitas, skoro z internetu korzysta 2/3 Polaków, czyli prawie 70 proc. obywateli, internauta nie jest niczym innym, jak głosem naszego społeczeństwa.

– Internet nie jest odrębną rzeczywistością. Internet to jest po prostu medium komunikacji. To medium jest specyficzne, jest nowe, bardzo ułatwia organizowanie dużych grup ludzi, wokół jakiś nośnych haseł. Nie trzeba pisać swoich długich wypowiedzi, dlaczego to hasło jest słuszne. Wystarczy polubić, włączyć się do grupy i później określić godzinę marszu – mówi w rozmowie z NaTemat.pl.

Źródło: Interia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem