"On di adr hend, der iz...". Wyciekło przemówienie szefa MSZ, który nie zna angielskiego

Taką angielszczyzną włada minister spraw zagranicznych Serbii...
Taką angielszczyzną włada minister spraw zagranicznych Serbii... Fot. imgur.com/gallery/NGxQ9ag
"Olmost tu end half jers ago..." - dokładnie tak rozpoczyna się tekst przemówienia wygłoszonego niedawno przez serbskiego ministra spraw zagranicznych Ivicę Dačicia. Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie ilustrujące to, w jaki sposób polityk odpowiedzialny za serbską dyplomację musi zapisywać sobie to, co chce powiedzieć w języku angielskim.


Panuje powszechne przekonanie, iż ludzie zajmujący się dyplomacją to poligloci, a na światowych salonach nie można sobie poradzić bez znajomości języka francuskiego i angielskiego. W rzeczywistości poliglotów jest na tych salonach jak na lekarstwo, a francuski powoli przestaje być uniwersalnym językiem dyplomacji. Znajomość angielskiego uważana jest jednak wciąż za pewien standard. Można jednak to wymaganie obejść tak, jak czyni to minister Ivica Dačić. Oto jedno z jego wystąpień, którego "angielski" tekst właśnie staje się hitem w sieci:
Jak można wywnioskować z tej specyficznej angielszczyzny, to raczej nie sam serbski minister spraw zagranicznych jest autorem swojego wystąpienia. Wskazują na to uwagi zawarte w nawisach, wśród których znajdziemy m.in. dosadne ostrzeżenie, że przed ministrem zdanie tak trudne, że jego doradcy zaznaczają "uważaj, to jest przejeb...".

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza