Ten raport nie zostawia złudzeń. To Polska zatrudnia prawie najwięcej robotników z Korei Północnej

W Polsce wykorzystuje się robotników z Korei Północnej.
W Polsce wykorzystuje się robotników z Korei Północnej. Fot. Shutterstock.com
Polska i Malta to dwa państwa członkowskie Unii Europejskiej, które okazją się chętnie wykorzystywać... pracowników przymusowych północnokoreańskiego reżimu. Takie doniesienia na podstawie ustaleń brytyjskiej organizacji European Alliance for Human Rights in North Korea opublikował "The Telegraph".


Brytyjscy obrońcy praw człowieka liczbę pracowników wysłanych przez reżim Kim Dzong Una w świat szacują na podstawie danych o tym, ilu obywateli Korei Północnej otrzymało wizy w danych krajach. W izolowanym od społeczności międzynarodowej społeczeństwie północnokoreańskim grupa osób mogących swobodnie przemieszczać się po świecie jest niewielka i tworzą ją głównie bliskie otoczenie Kima, dyplomacja, oraz funkcjonariusze służbach specjalnych. Każda większa grupa "zwykłych obywateli" Korei Północnej pojawiająca się na świecie budzi więc podejrzenia.

Ci niby zwyczajni pracownicy z Azji są do pracy w Europie zmuszani, a taki wyjazd bynajmniej nie staje się dla nich szansą na godziwy zarobek. Wykonują najcięższe zadania, po pracy są gromadzenie w kiepskich warunkach socjalnych, a większość ich i tak niskich pensji trafia wprost do administracji reżimu. Jak donosi "The Telegraph", w Polsce koreańskich robotników jest około 800, a taką tanią siłą roboczą najbardziej zainteresowane okazują się stocznie oraz sadownicy.

Źródło: Telegraph.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...