Skandal dyplomatyczny w Warszawie. Ważny zwolennik Putina miał zostać oblany kawą

Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca miał... oblać gorącą kawą wicepremiera Krymu
Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca miał... oblać gorącą kawą wicepremiera Krymu Fot. Ivan Gopko / Agencja Gazeta
Andrij Deszczyca, ukraiński ambasador w Polsce, miał oblać kawą wicepremiera Krymu Dmitrija Połonskiego na sesji OBWE odbywającej się właśnie w Warszawie. Informacje o tych skandalicznych wydarzeniach płyną z Kijowa.


Według doniesień, Deszczyca oprócz oblania gorącą kawą krymskiego wicepremiera, miał także zmusić go do odśpiewania w toalecie niecenzuralnej pieśni antyputinowskiej – „Putin hujło”.

Jak podaje RMF 24, niektóre rosyjskie media twierdzą także, że oblania Połonskiego miał dokonać nie ambasador, a nikomu nieznany pracownik ukraińskiej ambasady.

Dmitrij Połonski, to rosyjski wicepremier Krymu, który nie kryje się ze swoimi proputinowskimi i separatystycznymi poglądami. Ma także zakaz wstępu na teren Unii Europejskiej, ze względu na swój aktywny udział w aneksji Krymu przez Rosję. Według informacji RMF 24 przyjazd na konferencję OBWE w Warszawie umożliwił mu wydany przez władze rosyjskie paszport dyplomatyczny z nieco zmienionym nazwiskiem.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że polskie służby traktują ten incydent jako prowokację. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zażądało także od Straży Granicznej szczegółowych wyjaśnień w sprawie wpuszczenia Połonskiego do Polski.

Źródło: RMF 24

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...