Jarosław Kaczyński wreszcie zaangażował się w kampanię PiS. "Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać"

Byłe premier Jarosław Kaczyński wrócił do aktywnego prowadzenia kampanii wyborczej PiS.
Byłe premier Jarosław Kaczyński wrócił do aktywnego prowadzenia kampanii wyborczej PiS. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński wreszcie zastąpił Beatę Szydło w kampanii wyborczej prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. W sobotnie popołudnie lider polskiej prawicy wygłosił stanowcze przemówienie w Nowym Sączu, gdzie ostro skrytykował zwolenników tego, jak Polska wygląda obecnie. - Mętna woda musi zostać oczyszczona. My chcemy żyć w przejrzystej wodzie - grzmiał prezes PiS.


Jarosław Kaczyński
były premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości

Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać. Z radością słyszałem o dzieciach, które mają panie kandydatki, ale dzisiaj tych dzieci w Polsce jest dużo, dużo za mało. Tych dzieci powinno być dużo więcej. Ale nie ma ich, bo nie ma warunków. Polki w Anglii rodzą tych dzieci dużo....

Sobotnie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego w Małopolsce było zaskakująco euroentuzjastyczne, jak na polityka Prawa i Sprawiedliwości. W Nowym Sączu były premier przekonywał, iż Polska powinna członkostwo w Unii Europejskiej mocno wykorzystywać. – Jesteśmy w Unii Europejskiej po to, żeby się szybko rozwijać. Mamy święte prawo, żeby czynić wszystko w tym kierunku. I nie wolno nam przeszkadzać – mówił Kaczyński.

By nie odstraszyć europsceptycznych wyborców, o których od lat PiS bardzo zabiegał, były szef rządu dał do zrozumienia, że członkostwo Polski w UE będzie możliwe do zaakceptowania w pełni dopiero wówczas, gdy wpływ na jej funkcjonowanie będzie miał jego nowy rząd.

– Ona jest nam bardzo potrzebna, ale mamy prawo wywierać wpływ na to, jaka jest. Musimy prowadzić do tego, by była ona związkiem równych, suwerennych państw – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...