Francuscy śledczy alarmują zagrożeniem porównywalnym do tragedii z 11 września. Czy Państwo Islamskie szykuje zamachy w Paryżu?
Francuscy śledczy alarmują zagrożeniem porównywalnym do tragedii z 11 września. Czy Państwo Islamskie szykuje zamachy w Paryżu? Fot. Larry Bruce / Shutterstock.com

Paryscy śledczy podają, że Państwo Islamskie chce dorównać „dokonaniom” Osamy bin Ladena. Tym razem planują zamachy na Francję. Miałyby one dorównać tragedii z 11 września 2001 roku. Antyterrorystyczna sekcja paryskiej prokuratury powołuje się na zeznania członków rozbitych dotąd bojówek.

REKLAMA
Jest zagrożenie
Jak podaje RMF, do ataków miałoby dojść równolegle w kilku największych galeriach handlowych we Francji. Kraj ten ma być na celowniku Państwa Islamskiego między innymi z powodu przeprowadzenia interwencji zbrojnych przeciwko islamskim ekstremistom, oraz z powodu zakazu noszenia nikabów i burek, który obowiązuje w miejscach publicznych.
Co powinniśmy wiedzieć
Więcej o Państwie Islamskim pisał w naTemat Michał Gąsior. Przytoczył zdanie ekspertów, którzy ostrzegają również przed innymi potencjalnymi zagrożeniami terrorystycznymi – Eksperci wprawdzie ostrzegają, że kalifat może stać się wylęgarnią terrorystów, którzy w końcu zaatakują na Zachodzie, ale ostatnio zwrócili uwagę na inną organizację, ponoć znacznie groźniejszą. Chodzi o Khorasan, grupę weteranów Al Kaidy, którzy przyjechali do Syrii tylko po to, by rekrutować potencjalnych zamachowców terrorystów.
Źródło: RMF

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl