IKEA da pracownikom w Polsce dodatkowe emerytury. W tym roku firma przeznaczy na to 17 mln zł

IKEA w Polsce da swoim pracownikom dodatkowe emerytury.
IKEA w Polsce da swoim pracownikom dodatkowe emerytury. Fot. Tymon Markowski / Agencja Gazeta
Pracownicze programy emerytalne to nadal rzadkość w polskich firmach. Do wąskiego grona przedsiębiorstw, które opłacają pracownikom dodatkową składkę emerytalną dołącza IKEA. Firma tylko w tym roku przeznaczy na ten cel 17 mln zł.


Skandynawia charakteryzuje się wysokim poziomem zabezpieczeń socjalnych dla pracowników, dlatego nie należy się dziwić, że skandynawska firma próbuje wprowadzać te standardy także u nas. IKEA otwiera program emerytalny dla swoich pracowników w Polsce – informuje Interia.

Firma przeznaczy w tym roku 17 mln zł na składki emerytalne dla swoich pracowników. W całym kraju jest ich ok. 13 tys., z czego ok. 10 tys. pracuje w fabrykach, pozostali w IKEA Retail. Firma tłumaczy, że taka decyzja to efekt dobrych wyników finansowych, a przede wszystkim chęci rozwoju na polskim rynku.

– Chcemy budować z naszymi pracownikami długotrwałe relacje i odpowiadać na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w ich przyszłość i zadbać o nich również w okresie emerytalnym – wyjaśnia Michał Pióro z Ikea Retail.

Na początku roku amerykański oddział sieci IKEA podniósł wysokość stawek minimalnych swoich pracowników. Podwyżki przyniosły na tyle dobre rezultaty, że IKEA postanowiła pójść za ciosem. Od stycznia 2016 roku wszystkie sklepy będą płaciły swoim pracownikom co najmniej 10 dolarów za godzinę.


Źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE