Stonoga znów szaleje w sieci. Opublikował kilka tysięcy maili Ryszarda Petru i Nowoczesnej

Zbigniew Stonoga opublikował maile Ryszarda Petru i Nowoczesnej
Zbigniew Stonoga opublikował maile Ryszarda Petru i Nowoczesnej Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najpierw były akta śledztwa w sprawie afery podsłuchowej, teraz TO. Zbigniew Stonoga opublikował na Facebooku prawie 170 stron dokumentów zawierających treść wewnętrznej korespondencji mailowej w Nowoczesnej Ryszarda Petru.


Wszystko wskazuje na to, że zamieszczone przez Stonogę wiadomości mailowe są autentyczne. Link do materiałów co prawda szybko zniknął z Facebooka (prawdopodobnie został zablokowany), ale dokumenty mimo wszystko są dostępne w sieci. Internauci szybko do nich dotarli i choć na razie trudno powiedzieć, czy jest w nich cokolwiek kompromitującego dla Petru i Nowoczesnej, już sam fakt wycieku uznają za kompromitację. Niektórzy twierdzą nawet, że taki materiał na niespełna dwa tygodnie przed wyborami może być przesądzający o losach formacji Petru.
Na pierwszy rzut oka wygląda, że maile dotyczą tego, co można nazwać właśnie "kuchnią polityczną": kampanijnych planów, strategii, logistyki. Jest też jeden ciekawy wątek dotyczący samego Stonogi. W jednym z maili pojawia się informacja, że biznesmen wprowadził swoich agentów do innych partii politycznych.

"Będziemy monitorować wątek. Na chwilę obecną rekomendujemy wypracowanie przez partię stanowiska w tej sprawie na wypadek ewentualnych pytań ze strony internautów/dziennikarzy” – pisał działacz Nowoczesnej, obawiając się aktywności Stonogi. Dziś potwierdza się, że te obawy były słuszne.

Podobne publikacje to specjalność Stonogi. Przypomnijmy, że biznesmen wywołał poważny kryzys polityczny publikując akta śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. W ten sposób doprowadził do rekonstrukcji rządu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...