Barbara Nowacka: Chcemy państwa, które będzie traktowało wszystkich równo. Nie boimy się przeciwstawić PiS

Barbara Nowacka mówi, że wg niej PiS i PO niczym się od siebie nie różnią. Alternatywą ma być Zjednoczona Lewica.
Barbara Nowacka mówi, że wg niej PiS i PO niczym się od siebie nie różnią. Alternatywą ma być Zjednoczona Lewica. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Kampania trwa w najlepsze, a przedstawiciele wszystkich największych partii są teraz w rozjazdach. Barbara Nowacka odwiedziła między innymi Legnicę i Wrocław. Ostro oceniła tam dwie główne partie naszej sceny politycznej. – Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska niczym się od siebie nie różnią – stwierdziła.


Są też inne opcje
Według niej, alternatywą ma być więc Zjednoczona Lewica. Nowacka oceniła, że PiS i PO są „skoncentrowane tylko na sobie”. Jak podaje Gazeta Wrocławska, liderka Zjednoczonej Lewicy powiedziała: – Czas na zmianę, łączy nas program. Chcemy dobrego wynagrodzenia dla Polaków i państwa, które będzie traktowało wszystkich równo. Nie boimy się przeciwstawić PiS-owi.

Obok Nowackiej pojawili się też lokalni działacze Zjednoczonej Lewicy. Małgorzata Tracz, która jest liderką na wrocławskiej liście, ostro oceniła posłów PiS i PO ze swojego regionu. – Wrocławianie potrzebują chleba, nie igrzysk – podsumowała.

Mocnym głosem
Barbara Nowacka nie boi się głośno wyrażać swojej opinii o obecnej scenie politycznej. W jednym z programów telewizyjnych podkreśliła, że pora na duże zmiany. W jej ocenie, to pokolenie czterdziestolatków powinno teraz przejąć władzę. Nowacka zaznacza, że widzi to nie tylko jako uczestniczka sceny politycznej, ale przede wszystkim jako osoba, która chciałaby z polityków mieć jakiś pożytek. – Ja nie byłam posłanką, ani członkinią rządu. Byłam w organizacji pozarządowej, spotykałam się z posłami, ci nas nie rozumieli – oceniła.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Źródło: Gazeta Wrocławska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ