"Polski prezydent ostrzega, że migranci mogą przynieść epidemię". Nie tak Andrzej Duda miał sławić nas na świecie...

W świat poszły słowa prezydenta Andrzeja Dudy o tym, iż nie dziwią go obawy Jarosława Kaczyńskiego, że migranci mogą przynieść epidemie.
W świat poszły słowa prezydenta Andrzeja Dudy o tym, iż nie dziwią go obawy Jarosława Kaczyńskiego, że migranci mogą przynieść epidemie. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta; Screen Twitter AFP
Światowe media wreszcie szeroko piszą o prezydencie Andrzeju Dudzie. Chyba jednak nie tak, jak byśmy tego chcieli. Skupiają się bowiem na słowach z rozmowy z Bogdanem Rymanowskim, w których polska głowa państwa podzieliła obawy swojego szefa Jarosława Kaczyńskiego, iż migranci mogą ściągnąć do naszego kraju epidemie.


Zagranica
"Powiedział, że jego rząd powinien podjąć kroki, aby ochronić swoich obywateli kiedy pojawią się migranci, przed możliwymi epidemiami, które mogą przynieść" – taką wiadomość podał między innymi prestiżowy serwis AFP. Podobną informację przekazała też telewizja Al Jazeera.

Zagraniczne media przytaczają też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił między innymi o „cholerze na greckich wyspach”. W kontrze do tego podają, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) powiedziała, że nie ma związku pomiędzy migracjami, a chorobami. Twitter od razu zauważył kontrowersje i zareagował.
Sytuację próbuje w sieci ratować nowy ekspert prezydenta Andrzeja Dudy od kreowania wizerunku głowy państwa na arenie międzynarodowej Marek Magierowski. Podnosi on, iż prezydent dosłownie nie wypowiedział słów, które pojawiają się w tytułach doniesień na całym świecie.

Problem w tym, że zagraniczne agencje po prostu streszczają fragment wywiadu udzielonego Bogdanowi Rymanowskiemu, w którym prezydent Duda pytany o opinię szefa swojej partii stwierdził, iż "faktem jest, media to ogłaszały, że te choroby się pojawiły". – W odpowiedzialnym państwie nie tylko prowadzi się taką dyskusję, ale przede wszystkim działa się tak, żeby zabezpieczyć obywateli i społeczeństwo – dodał.
Różne komentarze też w Polsce
Na naszej polskiej scenie politycznej, do słów Jarosława Kaczyńskiego odniósł się między innymi Leszek Miller, który powiedział. – To są słowa, które ranią (…). Jeżeli prezes Kaczyński mówi, że emigranci przynoszą tutaj jakieś pasożyty czy choroby to by oznaczało, że Polacy nie powinni jeździć na urlopy do krajów afrykańskich czy arabskich. – ocenił.


Źródło: Al Jazeera / Yahoo news / Twitter
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".