Leszek Miller: "Jeśli imigranci przynoszą choroby, to my nie powinniśmy jeździć na urlopy"

Leszek Miller reaguje na słowa Jarosława Kaczyńskiego
Leszek Miller reaguje na słowa Jarosława Kaczyńskiego Fot. Sławomir Kamiński / AG
Szef SLD skomentował ostatnią wypowiedź politycznego przeciwnika, w której nazwał on uchodźców nosicielami chorób. Kaczyński swoimi słowami wywołał prawdziwą burzę i został oskarżony o używanie języka nazizmu.


– To są słowa, które ranią - powiedział Leszek Miller w rozmowie z TVP Info. – Jeżeli prezes Kaczyński mówi, że emigranci przynoszą tutaj jakieś pasożyty czy choroby to by oznaczało, że Polacy nie powinni jeździć na urlopy do krajów afrykańskich czy arabskich.

Lewicowy polityk jest przekonany, że tego rodzaju wypowiedzi są przyjmowane bardziej tolerancyjnie w trakcie kampanii wyborczej. – Nie pierwszy raz słyszymy zwłaszcza w ustach takich polityków, jak Jarosław Kaczyński sformułowania, które trudno zakwalifikować tylko jako próba szukania oryginalnych metafor czy barwnego języka – stwierdził.

Przypomnijmy, że prezes PiS podczas poniedziałkowego spotkania z wyborcami w Mińsku Mazowieckim powiedział: "Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które (...) nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne".


Na słowa Kaczyńskiego szybko zareagował minister zdrowia, prof. Zembala, który zaapelował, by nie włączać medycyny do polityki.

Źródło: tvp.info

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...