Kandydat PiS na posła przerwał występ dzieci, które śpiewały po niemiecku. "Tu jest Polska!"

Morawski to kandydat na posła PiS
Morawski to kandydat na posła PiS Facebook Bartłomieja Morawskiego.
Bartłomiej Morawski, kandydat na posła z ramienia prawicy, oburzony przerwał występ dziecięcego duetu. Te bawiły publiczność zgromadzoną na kiermaszu w Krapkowicach m.in. niemiecką piosenką. Niemiecka mniejszość zareagowała natychmiast, nazywając zachowanie polityka skandalicznym.


Uczestnicy niedzielnej imprezy na pewno szybko jej nie zapomną. Ewa i Damian wykonywali niemieckojęzyczny utwór, kiedy kandydat na posła PiS powiedział w ich stronę "...tu jest Polska", zakazując im dalszego występu.

– To naganne w naszej ocenie zachowanie i okoliczności, w jakich to miało miejsce, wobec ok. 200-osobowej widowni, spowodowało, iż występ młodego duetu został przerwany, a młodzi artyści pewnie długo będą musieć odbudowywać swe poczucie pewności przy występach publicznych – napisali przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku.

Morawskiemu wytknięto brak "wyrozumiałości wobec innych kultur i języków", mimo że spędził wiele lat za granicą, występując jako aktor.
– Samemu sprawcy incydentu pozostawiamy odpowiedź na pytanie jakby się poczuł, gdyby w czasie spektaklu ktoś oznajmił, że językiem British Columbia jest język angielski i nie życzy sobie polskiego? – można przeczytać w oświadczeniu.
Mniejszość Niemiecka zapowiedziała, że zgłosi sprawę do odpowiednich organów ścigania. – Brak tolerancji wobec Ślązaków i ich „języka serca” zupełnie zadaje kłam plakatowi wyborczemu kandydata PiS, na którym określa się jako „polski, śląski, morawski”  – tłumaczyła. – Na pewno nie jest on śląski, bo śląskość to otwartość. Brak takiej wyrozumiałości jak również sposób zachowania kandydata wskazuje, iż oprócz niskiej kultury osobistej, nie zna podstawowych zapisów Konstytucji RP.

Źródło: nto.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię