Sejm wyprzedaje swój majątek. W ofercie łodzie wędkarskie, wiosła, rowery wodne, czy wiertarka udarowa

Kancelaria Sejmu organizuje sprzedaż majątku sejmowego
Kancelaria Sejmu organizuje sprzedaż majątku sejmowego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kancelaria Sejmu ogłosiła sprzedaż „zbędnych i zużytych składników rzeczowych majątku ruchomego” Sejmu RP. Wśród nich znajdują się m.in. łodzie wędkarskie, wiosła czy rowery wodne.


Kadencja starego Sejmu niedawno dobiegła końca, a wielu z dotychczasowych rezydentów budynków przy Wiejskiej musiało opuścić swoje gabinety i pokoje, w których urzędowali. Nic więc dziwnego, że pozostawili po sobie całkiem pokaźną ilość zużytego sprzętu, który zalega po pokojach i korytarzach sejmowych.

Dlatego też Kancelaria Sejmu organizuje oficjalną sprzedaż „składników majątku” Sejmu. W ofercie w większości znajdują się typowe biurowe przedmioty i sprzęty, jak komputery, drukarki, monitory, biurka, krzesła obrotowe, szafki czy wieszaki. Jednak pośród „zbędnych składników” możemy znaleźć też prawdziwe rarytasy, które z niewyjaśnionych przyczyn znajdują się w sejmowym majątku.
Mam tu na myśli dwa kajaki (!), szesnaście łodzi wędkarskich (!), trzy ławki do łodzi, kratkę do łodzi, kontener, żelazko, sześć rowerów wodnych, kompresor, szlifierkę (!), trzy wiertarki, trzydzieści wioseł czy trzynaście samozamykaczy drzwiowych.
Część tych przedmiotów zostanie przekazana nieodpłatnie bądź w formie darowizny, a część zostanie wystawiona na aukcję i sprzedana. A trzeba przyznać, że ceny są całkiem korzystne: by przykładowo stać się właścicielem wiosła wystarczy przeznaczyć na nie kwotę 5 złotych, natomiast łódź wędkarską można nabyć za 1,5 tys. złotych. Wiertarko-wkrętarka to zaś wydatek rzędu 50 złotych.

Aukcja odbędzie się 16 listopada tego roku w siedzibie Kancelarii Sejmu, w sali konferencyjnej przy ul. Pięknej 3A o godzinie 10-tej.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Sejm
Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"