Kard. Dziwisz myli ambonę z sejmową mównicą. "Ostatnio otrzymaliśmy ustawy, które nie budują zdrowego społeczeństwa"

Kard. Dziwisz skrytykował ustawy Platformy - jego zdaniem, posłowie nie oglądali się podczas głosowania na prawo Boże/
Kard. Dziwisz skrytykował ustawy Platformy - jego zdaniem, posłowie nie oglądali się podczas głosowania na prawo Boże/ Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Podczas homilii wygłoszonej na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz nie mógł się powstrzymać i nawiązał do bieżących wydarzeń politycznych. Po jego słowach nie ma wątpliwości, co myśli o ekipie premier Ewy Kopacz. – Pamiętajmy również, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy serię ustaw, które wcale nie budują zdrowych rodzin i zdrowego społeczeństwa, ustaw nie liczących się z Bożym prawem – mówił hierarcha.


W przeciwieństwie do ustępującego rządu, z nową kadencją i nowymi posłami kard. Dziwisz wiąże spore nadzieje. Jego zdaniem, ekipa Jarosława Kaczyńskiego ma szansę pozytywnie wpłynąć na społeczeństwo. Wyniki wyborów i przetasowania na szczytach władzy kard. Dziwisz uważa za przejaw "normalności" wyborców.

– Obywatele polscy w kraju i zagranicą zdecydowali o zmianie władzy, co samo w sobie jest normalne i zdrowe w społeczeństwie demokratycznym. Mamy nadzieję, że nowa rządząca ekipa będzie miała na względzie dobro wspólne, dobro wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, którym niełatwo żyć –zauważył metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz zwrócił również uwagę na podziały polityczne wśród Polaków. Metropolita zaapelował, żeby gorące polityczne spory nie były tylko i wyłącznie bezproduktywnym spieraniem się, na które niepotrzebnie tracimy energię. Hierarcha wspomniał również o potrzebie zabezpieczenia i zadbania o los najuboższych i tych, którzy wyjechali za chlebem za granicę. Ani słowem nie zająknął się natomiast o tych przedstawicielach stanu duchownego, którzy często mylą ambonę z mównicą sejmową i którzy sami podsycają polityczne podziały.


Źródło: Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
0 0Technika sprzed 5 tys. lat pomoże ci popełnić mniej błędów. Mnisi mieli rację
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!