Protokoły Mędrców Syjonu, czyli największa mistyfikacja w historii. 10 cytatów, które miały świadczyć o żydowskim spisku

Ilustracja z siążki Janusza Tazbira "Protokoły Mędrców Syjonu. Autentyk czy falsyfikat" (wyd. Iskry).
Ilustracja z siążki Janusza Tazbira "Protokoły Mędrców Syjonu. Autentyk czy falsyfikat" (wyd. Iskry). Domena publiczna
Protokoły Mędrców Syjonu - rzekomy dokument powstały za sprawą Żydów, świadczący ponoć czarno na białym o ich niecnych planach względem świata, wciąż działa na wyobraźnię. Szczególnie tych, którzy węszą żydowsko-masoński spisek....Ostatnio w kontekście Protokołów wymienia się nazwisko nowego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Dlaczego? W wypowiedzi z 2002 roku dla Radia Maryja polityk przyznał, że nie jest całkowicie pewien autentyczności tychże "dokumentów" , ale „doświadczenie pokazuje, że podobne żydowskie grupy istnieją – grupy myślące bardzo przebiegle i działające na niekorzyść Polski”. Słowa te przypomina Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL), która domaga się cofnięcia nominacji Antoniego Macierewicza na szefa MON.

Większość historyków wątpi w autentyczność Protokołów, podkreślając, że zostały napisane na zlecenie, po czym "cudownie" odnalezione. Zwolennicy prawdziwości tez zawartych w publikacji podkreślali przez lata, że obszerny dokument będący rzekomo dowodem na międzynarodowe zakusy Żydów, mógł zostać wykradziony podczas obrad I Kongresu Syjonistycznego w Bazylei w 1897 roku. Zwołał go Theodor Herzl, autor monumentalnej publikacji "Państwo żydowskie", uważany za ojca syjonizmu - koncepcji zakładającej budowę przez Żydów własnego państwa w Palestynie.
Nie wiadomo do końca, kiedy dokładnie powstały Protokoły. Nieznany jest też autor, choć część badaczy łączy go z osobą Matwieja Gołowińskiego, rosyjskiego współpracownika cara Mikołaja II, oficera rosyjskiej tajnej policji (Ochrany). Cel? Obciążenie Żydów odpowiedzialnością za sytuację w rosyjskim imperium. Trudności polityczne i zawirowania społeczne próbowano wyjaśnić dążeniem... do obcej dominacji nad rozległym imperium.

Rękopis "dzieła" się nie zachował (został zniszczony?), a same Protokoły - napisane prawdopodobnie między 1894 a 1899 rokiem - znamy tylko z późniejszych przedruków (pierwsza publikacja miała miejsce w rosyjskiej gazecie w 1903 roku). Wiele wydawnictw uznawały je za prawdziwe, opatrywały stosownymi notkami i komentarzami, po czym wypuszczały w obieg. Temat był iście sensacyjny. Krytycy publikacji udowodnili, że rosyjscy twórcy Protokołów wzorowali się na satyrze Maurice'a Joly'ego - rozmowach Machiavellego i Monteskiusza toczących się w... piekle, ujawniających chore ambicje cesarza Napoleona III.
Inspiratorem powstania Protokołów mógł być Piotr Iwanowicz Raczkowski, szef zagranicznych placówek Ochrany, nazywany przez prof. Janusza Tazbira "mistrzem intrygi", specem od fałszowania dokumentacji. Przemawia za tym relacja księżnej Katarzyna z Rzewuskich Radziwiłłowej, która wspominała, że w 1921 roku gościła w Paryżu Gołowińskiego, który zaprezentował jej wydanie Protokołów. Wspominał przy tym, że pisał owo "dzieło" m.in. razem z przełożonym, czyli Raczkowskim. Autorów było więcej, ale wspomniana dwójka mogła odgrywać przysłowiowe "pierwsze skrzypce".


A sama treść Protokołów? To istny podręcznik, w formie wykładów, zawierający wskazówki dotyczące zdobycia kontroli nad globem, przepojony rzekomym dążeniem Żydów do dominacji, którą umożliwić ma międzynarodowy spisek.
Oto 10 cytatów, które miały świadczyć o wyjątkowo niecnych planach narodu wybranego:

BUNTY W EUROPIE

W całej Europie i za pomocą Europy na innych kontynentach, musimy spowodować bunty, niesnaski i wzajemne wrogie stosunki. Osiągamy tym podwójną korzyść. (...) Wszystkie kraje przyzwyczaiły się już, że od nas zależy zastosowanie odpowiedniego nacisku w razie potrzeby. Po drugie, za pomocą intryg zaplączemy nici, zaciągnięte przez nas w ministerstwach wszystkich rządów, i to nie tylko przez naszych polityków, ale także przez umowy handlowe i zobowiązania finansowe.

CHRZEŚCIJANIE? ALKOHOLICY...

Wystarczy spojrzeć na te przepojone alkoholem bydlęta, ogłupiałe od trunku, użytek którego jest zezwolony bez ograniczeń w czasach wolności. (...) Narody chrześcijańskie mają umysł zaćmiony alkoholem, młodzież ich otumaniona jest klasykami i wczesną rozpustą, do której my ich skłaniamy przez naszych agentów, zatrudnionych w bogatych domach jako korepetytorów, służących, guwernantki, oficjalistów itp., jak również przez nasze kobiety w miejscach ich rozrywek.

GWAŁT I HIPOKRYZJA

W polityce musimy się nauczyć odbierać bez wahania własność, jeżeli tym sposobem możemy osiągnąć poddanie się nam i władzę. (...) Musimy się trzymać systemu gwałtu i hipokryzji, nie tylko na wynikającą stąd dla nas przewagę, ale także przez wzgląd na nasz obowiązek i dążenie do zwycięstwa. (...) Dzięki temu podporządkujemy władzy naszego nad-państwa wszystkie narody.

DARWIN, MARKS I NIETZSCHE

Nie myślcie, że nasze powiedzenia to puste słowa. Przypomnijcie sobie tutaj sukces Darwina, Marksa i Nietzschego - wszystko urządzone przez nas. Demoralizujące działanie tendencji tych nauk na umysł "Pogan" jest dla nas oczywiste.

PODWÓJNA GRA

My udajemy oswobodzicieli ludu pracującego, udajemy, że przyszliśmy uwolnić go od ucisku, proponując mu wstąpienie w szeregi naszych armii socjalistów, anarchistów i komunistów. Zawsze popieramy tych ostatnich, udając, że pomagamy z ich pobudek braterstwa i ogólnego dobra ludzkości, na które stale powołuje się nasza masoneria socjalistyczna. (...) My panujemy nad tłumami, wykorzystując uczucia zazdrości i nienawiści, pobudzane przez ucisk i biedę. Za pomocą tych uczuć tłumu, zamiatamy ze swojej drogi tych, którzy nam przeszkadzają.

ŻYDOWSKIE ZŁOTO

My stworzymy wszechświatowy kryzys ekonomiczny, za pomocą wszelkich możliwych ukrytych środków i złota, które jest całe w naszych rękach. Jednocześnie z tym w całej Europie rzucimy na ulice ogromne tłumy robotników.

JUDAIZM PONAD WSZYSTKO

Gdy obejmiemy władzę nad światem, nie będziemy tolerować innej religii prócz naszej, czyli wiary uznającej samego tylko Boga, z którym związany jest nasz los przez to, że nas wybrał i który naprzód już przesądził los świata. Z tego też powodu musimy znieść wszystkie wyznania religijne.

MASONI

Póki nie osiągniemy władzy, będziemy się starać tworzyć i rozmnażać loże masońskie na całym świecie. Wciągniemy do tych lóż wszystkich, którzy mogą zostać albo o których wiadomo, że są nastrojeni wolnomyślnie. Loże te będą naszym głównym źródłem otrzymywania informacji, będąc jednocześnie ośrodkami naszej propagandy.

KRÓL IZRAELA

Nie może być co do tego najmniejszej wątpliwości. Wraz z całą potęgą i terrorem szatana zbliża się do naszego nieodrodzonego świata panowanie triumfującego króla Izraela: król zrodzony z krwi Syjonu, Antychryst, zbliża się do tronu mocarstwa powszechnego. (...) W dniu kiedy król Izraela umieści na swej świętej głowie koronę, ofiarowaną mu przez całą Europę, stanie się on patriarchą świata.

PAPIEŻ ŚWIATA

Gdy przyjdzie czas na zupełne zniszczenie przez nas dworu papieskiego, nieznana ręka, skierowana na Watykan, da sygnał do natarcia. Gdy ludność w szale rzuci się na Watykan, my wystąpimy jako jego obrońcy, by powstrzymać rozlew krwi. Tym sposobem wnikniemy w samo serce tego dworu i żadna siła ziemska nie wypędzi nas stamtąd, dopóki nie zniszczymy potęgi papiestwa. Król Izraela stanie się prawdziwym papieżem świata.

Napisz do autora: waldemar.kowalski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno