Bierecki będzie kierował Komisją finansów w Senacie. "Stworzony przez niego system SKOK trzeba było ratować"

Grzegorz Bierecki został głosami PiS szefem Komisji finansów publicznych w Senacie.
Grzegorz Bierecki został głosami PiS szefem Komisji finansów publicznych w Senacie. Fot. facebook.com/pisorgpl
Grzegorz Bierecki został doceniony za konsekwentne wspieranie prawicy oraz usunięcie się w cień, kiedy wymagał tego interes wyborczy PiS. Jeszcze przed wyborami jego starania o reelekcję wsparł prezes Kaczyński. Teraz większość PiS zrobiła Biereckiego szefem Komisji finansów publicznych w Senacie.


Kiedy kilka miesięcy temu Grzegorz Bierecki, twórca SKOK, zaczął ciążyć wizerunkowi Prawa i Sprawiedliwości, opuścił klub parlamentarny partii. Jednak gdy o kłopotach SKOK-ów zrobiło się ciszej, tuż przed wyborami Jarosław Kaczyński pojechał do Białej Podlaskiej, by wesprzeć senatora w walce o reelekcję. I to pomimo tego, że startował on jako kandydat niezależny, a nie z ramienia PiS.

Teraz czas na kolejny etap doceniania zasłużonego dla prawicy biznesmena. Bierecki został wybrany na szefa Komisji finansów publicznych w Senacie – podaje "Gazeta Wyborcza". Tym samym będzie odpowiedzialny m.in. za prace nad budżetem państwa i kontrolowanie jego wykonania.

Maciej Samcik przypomina największe gospodarcze "sukcesy" Biereckiego: wyprowadzenie części kapitału SKOK-ów do zarejestrowanego w Luksemburgu SKOK Holding, przejęcie majątku fundacji, która należała do SKOK-ów czy wreszcie konieczność ratowania niektórych Kas pieniędzmi z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (dotychczas ok. 3,2 mld zł).


"Prezes Jarosława Kaczyński jest uznawany za człowieka niezwykle zasadniczego. Ale w walce o głosy prezes zatracił pryncypialność i w ciągu dwóch dni wystąpił z politykami, którzy w trakcie kadencji narobili sobie kłopotów i odeszli z partii" – pisałem przed wyborami. Teraz widać, że prezes idzie jeszcze dalej i pozycja Biereckiego może być nawet silniejsza niż przed wyborami.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...