Szybcy i wściekli w Łodzi płacą po 30 tys. zł. Policja ostro walczy z nielegalnymi wyścigami

Z nielegalnymi wyścigami walczy policja
Z nielegalnymi wyścigami walczy policja Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta
Uczestnicy wyścigów szukając adrenaliny, umawiają się na parkingach. Policja jednak nie jest wobec nich bezradna - znalazła na nich sposób i to całkiem skuteczny. Nielegalne wyścigi niedługo mogą przestać być już takie kuszące, bo stają się bardzo kosztowne.


– Spotykają się na parkingach pod marketami. Palą gumę, a potem zaczynają się ścigać. My utrudniamy im życie – mówią łódzcy funkcjonariusze. Jak? Nakładając wysokie mandaty. W listopadzie było iż aż 169, każdy opiewający na 30 tys. złotych. Poza tym policjanci zatrzymali prawa jazdy oraz dowody rejestracyjne.

Za jawne ignorowanie zasad bezpieczeństwa i ograniczeń prędkości złapano 17 osób. – Jechali z prędkością co najmniej o 50 km/h wyższą niż ta, którą w świetle przepisów można się poruszać – powiedziała w rozmowie z tvn24.pl aspirant Marzanna Boratyńska. Wśród niepokornych kierowców znaleźli się nie tylko łodzianie, ale także warszawiacy czy wrocławianie. Nie obchodzi ich, że drogówka organizuje legalne zawody, o których pisaliśmy – najwyraźniej nie o to im chodzi.

Jeden z uczestników tłumaczył: Na kresce, czyli starcie nielegalnych wyścigów regularnie pojawiają się dyrektorzy IT, właściciele firm, maklerzy. Osoby, które nie są idiotami, tylko potrzebują uderzenia adrenaliny. Z tego powodu muszą liczyć się z potężnymi karami. – Uprzykrzamy im życie. Kontrolujemy trzeźwość, dokumenty, stan techniczny – stwierdza Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.źródło: tvn24.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie