RELACJA ZAKOŃCZONA

Rzeczniczka rządu: PiS próbuje naprawić to, co zepsuła Platforma

– PO ewidentnie złamała konstytucję ws. wyboru sędziów TK. PiS próbuje naprawić to, co zepsuła Platforma – powiedziała dziennikarzom Elżbieta Witek. – Platforma Obywatelska szła do przodu i chciała za nas, za Sejm VIII kadencji podejmować decyzje, nie słuchając żadnego głosu rozsądku – stwierdziła Witek. – Posłowie PO nie bili się w pierś wtedy. Dzisiaj mówią, że być może to był błąd, to było złamanie konstytucji.

"Kryzys konstytucyjny" oczami korespondentów Associated Press

Prawo i Sprawiedliwość działa szybko aby umieścić tych, którzy wspierają partię, w Trybunale Konstytucyjnym. "The Big Story" o nowej władzy w Polsce. Czytaj więcej

Internet grzmi: "Wstyd, cyrk!"

Kamila Gasiuk-Pihowicz, .Nowoczesna:

– To co się dziś wydarzyło w Sejmie nie ma żadnej podstawy prawnej – powiedziała prawnik w "Kropce nad i".

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z ugrupowania Kukiz'15 – Musimy uchwalić nową konstytucję, inaczej będziemy mieli kryzys ustrojowy – stwierdził w programie Moniki Olejnik.

Ryszard Petru: Zaraz będzie zaprzysiężenie

– Spodziewam się, że prezydent dziś wieczorem albo jutro rano przyjmie ślubowanie. Dlaczego tak sądzę? Bo obrady zaczęły się rano, po przerwie wszystkie ważne punkty zostały wyrzucone. Pytałem na konwencie dlaczego się tak śpieszycie. Moim zdaniem chodziło o to, by przed decyzją TK sędziowie zostali powołani. Wszystko na to wskazuje, że zaraz będzie zaprzysiężenie – stwierdził lider .Nowoczesnej.