Nie miał jasnej karnacji i długich włosów, raczej wyglądał jak… uchodźca. Oto prawdziwa twarz Jezusa

Oto jak wyglądał Jezus
Oto jak wyglądał Jezus Fot. Screen / Youtube
Wierni z całego świata, którzy do tej pory wpatrywali się w podobiznę Zbawiciela, mogą się zdziwić. Brytyjscy kryminolodzy odkryli, jak wyglądał Jezus Chrystus, a ten nie przypomina tego, którego oglądamy na obrazach. Nauka wyjaśnia wszystko i przekonuje, że przypominał raczej uchodźcę z Bliskiego Wschodu.

Zbawicielowi daleko było do bruneta o niebieskich oczach, a takiego dotąd go sobie wyobrażaliśmy. Naukowcy z Wielkiej Brytanii wspierani przez izraelskich archeologów są najbliżej prawdy. Ci odtworzyli najbardziej dokładny obraz twarzy Jezusa w historii ludzkości. Jak tego dokonali? Wykorzystując zaawansowane techniki, którymi posługują się także antropolodzy sądowi przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Za niezwykłym odkryciem stoi Richard Neave, emerytowany artysta medyczny z Uniwersytetu w Manchester. W swojej pracy niejednokrotnie sięgał po Biblię, po to, by sprecyzować szczegóły dotyczące wyglądu Zbawiciela. – Opis wydarzeń w Getsemani autorstwa Mateusza daje oczywistą wskazówkę – można przeczytać w raporcie projektu – To pewne, że jego rysy były typowe dla Semitów jego epoki – dowiadujemy się. A więc pierwszym krokiem Neave'a i jego zespołu stało się zdobycie czaszki z okolic Jerozolimy, regionu, gdzie Jezus żył i głosił swoje kazania.
Naukowcy koniec końców za pomocą specjalnych programów komputerowych zbadali trzy udostępnione im okazy. W ten sposób odtworzyli wygląd syna bożego w wersji 3D. A to i tak nie wystarczyło. Pod znakiem zapytania pozostawały kwestie włosów, ich koloru czy długości. Ostatnią znowu wyjaśniła Biblia – miały być krótkie, ciemne i kręcone. Rysunki archeologów z kolei pomogły ustalić, że Jezus nie miał niebieskich oczu, a także – zgodnie z żydowską tradycją – nosił brodę. To wszystko podaje w wątpliwość dotychczasowy wizerunek Chrystusa, podtrzymywany przez Kościół.

Pytanie brzmi, ile zajmie nam przyzwyczajenie się do tej nowej twarzy, zupełnie innej, niż się wydawało.

źródło: Christian Post

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.