„Po marihuanie jesteś gorszy” – reklama z upalonym leniwcem podbija internet

Nie napisze tekstu, nie poda sałatki i nie pogada – leniwiec, będący uosobieniem osoby po zażyciu marihuany pokazuje skutki zażywania tego specyfiku.
Nie napisze tekstu, nie poda sałatki i nie pogada – leniwiec, będący uosobieniem osoby po zażyciu marihuany pokazuje skutki zażywania tego specyfiku. Fot. Screen Stoner Sloth Compilation/Youtube
Australijski rząd, w walce z uzależnieniem od marihuany wśród młodzieży promuje najnowszy spot, w którym upalony ziołem leniwiec "nic nie ogarnia". Nie napisze testu w szkole, nie poda sałatki podczas kolacji z rodziną i nie porozmawia ze znajomymi na imprezie. W ten sposób władze chcą pokazać negatywne skutki zażywania narkotyku i ich wpływu na życie.


Powolny leniwiec – bohater kampanii, wchodzi w rolę upalonych, młodych ludzi, którzy przez swój nałóg są niezdolni do normalnego życia. Australijski rząd chce w ten sposób pokazać jak wygląda człowiek po zażyciu marihuany widziany przez osoby postronne.
Kampania jest pomysłem Nowej Południowej Walii. Rząd chce w ten sposób walczyć z problemem zażywania narkotyków wśród młodzieży. Pomysł okazał się trafny, bo w żartobliwy sposób przemawia do wyobraźni. Kampanię skomentował również premier Nowej Południowej Walii Mike Baird, zapewniając, że „żaden leniwiec nie ucierpiał przy kręceniu filmów”.


Marihuana jest przedmiotem sporów przeciwników legalizacji miękkiego narkotyku i tych, którzy uważają , że nie niesie ona większych szkód niż alkohol. Osobną grupą są ci najbardziej potrzebujący, którzy widzą w nim lekarstwo uśmierzające ból w cierpieniu. Jak już pisaliśmy w naTemat, jeśli chodzi o tę drugą kwestię, debata o legalizacji narkotyku jest szkodliwa dla potrzebujących, bo zamiast rozmawiać o leczeniu np. dzieci z lekooporną padaczką, wszyscy skupiają się na wątku legalizacji "miękkiego narkotyku".

źródło: Tvp.info


Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje