Jaok z Pyta.pl zwolniony bo naśmiewał się z Adama Michnika?

"Jaok" był znany przede wszystkim z kanału "pyta.pl" na portalu YouTube.
"Jaok" był znany przede wszystkim z kanału "pyta.pl" na portalu YouTube. fot. YouTube.com/pytadotpl
Z Rock Radia odszedł Mikołaj „Jaok” Janusz, prezenter kojarzony przede wszystkim z kanału YouTube "pyta.pl". Ostatni wrzucony przez niego filmik wywołał jednak skandal - w dość prymitywny sposób naśmiewano się z redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. „Jaok” rozstał się z ze stacją radiową należącą do Agory - wydawcy gazety, co zrodziło spekulacje.

Sam dziennikarz napisał na Facebooku o swoim rozstaniu z Rock Radiem. Nie wspomniał o tym, by miało ono podtekst zemsty za satyryczny filmik. "Moi drodzy, po prawie dwóch latach odchodzę z Rock Radia. Czuje, że ten rozdział trzeba zamknąć, skoro pojawiła się w nim swego rodzaju rutyna." – napisał Janusz.

Moi drodzy, po prawie dwóch latach odchodzę z Rock Radia. Czuje, że ten rozdział trzeba zamknąć, skoro pojawiła się w nim swego rodzaju rutyna. Dziękuje Państwu za uwagę :)

Posted by Mikołaj "Jaok" Janusz on 18 grudnia 2015
Od razu jednak pojawiły się w sieci spekulacje, że prawdziwym powodem był właśnie satyryczny filmik, na którym Michnik wymiotuje i się jąka. Wideo nie podbiło internetu, przez kilkanaście dni obejrzało je niecałe 40 tys czytelników. Zamieszania wokół filmu dziennikarz nie chce komentować, podobnie jak Agora.
Decyzja "Jaoka" oznacza zapewne koniec audycji "Pyta Nie Na Śniadanie", która ściągała miłośników dość ekstremalnego poczucia humoru, jak i ostrej muzyki.

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...