Partia rządząca ma coraz więcej sympatyków? Przybywa chętnych do zostania członkiem PiS

Coraz więcej osób chce dołączyć do PiS.
Coraz więcej osób chce dołączyć do PiS. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Wielotysięczne marsze przeciwników partii rządzącej, nieprzychylne oceny zagranicznych mediów i polityków, wreszcie – słabnące sondaże poparcia. Wszystko to zdaje się być nieistotne, bo odwrotnie do tych czynników zaczyna wzrastać zainteresowanie wstąpieniem do PiS.

Artur Soboń, poseł, który należy do PiS od niedawna, powiedział że po wygranych wyborach partia odnotowuje lawinowy wzrost zainteresowania. – Chcą się do nas przyłączyć również osoby działające wcześniej w innych partiach, udzielające się w ugrupowaniu Pawła Kukiza i np. działający w lubartowskim zarządzie powiatowym PSL – mówi. Przekonuje, że w jego województwie jest codziennie kilkadziesiąt próśb o przyjęcie.

W 2015 liczba członków PiS w całej Polsce wynosiła około 30 tys. osób. Do PO należy obecnie 17 tys. osób, a w latach 2014-2015 pożegnało się z tą partią 23 tys. osób. Chociaż posłowie dementują informacje o złej kondycji Platformy, to zainteresowanie PiS-em realnie wzrasta. Czas pokaże jednak, na ile to poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego jest szczere. – Oczyściliśmy nasze szeregi z osób, które były u nas tylko dlatego, że byliśmy u władzy. Opuścili nas zaraz po tym, jak przegraliśmy wybory parlamentarne – mówił w 2010 roku Joachim Brudziński.

źródło: "Kurier Lubelski"

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...