Dominika Wielowieyska odchodzi z TVP. "Nie zostałam wyrzucona, dostałam propozycję by dalej prowadzić ten program"

Dominika Wielowiejska wciąż pracuje w "Gazecie Wyborczej i TOK FM.
Dominika Wielowiejska wciąż pracuje w "Gazecie Wyborczej i TOK FM. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska w styczniu kończy współpracę z TVP Info. O powodach poinformowała na swoim fanpage'u na Facebooku.


Wielowieyska prowadzi w TVP Info program "Puenta". Omawiano w nim najważniejsze wydarzenie mijającego tygodnia. Najbliższe wydanie już w niedzielę o godzinie 14.50. Jak się okazuje będzie to jedno z ostatnich wydań programu. Dziennikarka zostaje w TVP tylko do końca stycznia. O powodach swej decyzji napisała na Facebooku.

Zdecydowałam się odejść z TVP Info, gdzie od roku w sobotę prowadzę program Puenta. Umówiłam się z szefami TVP Info, że...

Posted by Dominika Wielowieyska on 15 stycznia 2016
- Nie zostałam wyrzucona, dostałam propozycję od nowych władz stacji, by dalej prowadzić ten program. Uznałam jednak, że nie mogę tego zrobić, ponieważ z TVP, z Wiadomości i z TVP Info odeszło wielu ludzi, których cenię. Uznaję prawo nowych szefów do tego, by dobierać sobie współpracowników. Jednak skala zwolnień przeszła wszelkie oczekiwania.Bardzo trudno pogodzić się z faktem, że w czasie kampanii wyborczej politycy PiS wymieniali długą listę dziennikarzy, których należy wyrzucić. - pisze na swoim fanpage Wielowieyska.

Dziennikarka zarzuca również, że TVP pod rządami Prawa i Sprawiedliwości skręca w stronę narracji partii rządzącej. Z PiS-em Wielowieyska wielokrotnie wdawała się w polemiki. Prawicowa prasa szczególnie ostro krytykowała ją za słowa wypowiedziane w TOK FM "Jest mi kompletnie wszystko jedno, gdzie leży wrak. (...) To sprawa drugorzędna."

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...