Kultowy horror trafi do telewizji. Będzie serial o wypędzaniu diabła

Fox bierze się za "Egzorcystę".
Fox bierze się za "Egzorcystę". Fot. materiały prasowe
"Egzorcysty" nie trzeba nikomu przedstawiać. A teraz horror, który wywoływał dreszcze powróci. Scenariusz pierwszego odcinka jest gotowy, a na ekran przeniesie go telewizja Fox.


Od premiery "Egzorcysty" minęło ponad 40 lat. Film Williama Friedkina z udziałem Maxa von Sydowa i Ellen Burstyn ma swoje zasłużone miejsce w historii kina. Dwa Oscary (na dziesięć nominacji) i cztery Złote Globy mówią same za siebie. Wydaje się, że lepiej być nie może, choć innego zdania jest stacja Fox, która wyprodukowała m.in. doskonałe "American Horror Story". I upojona sukcesem bierze się za "Egzorcystę".

Plan przeniesienia wstrząsającej historii na mały ekran pojawił się w 2012 roku, ale dopiero teraz stacja zabiera się za jego realizację. Na razie mowa jednak o odcinku pilotażowym autorstwa Jeremy'ego Slatera, scenarzysty rebootu "Fantastycznej Czwórki" (zmiażdżonej przez krytyków). Jak sam przekonuje, nowy "Egzorcysta" będzie "psychologicznym thrillerem o dwóch mężczyznach, walczących z przypadkiem opętania". Brzmi znajomo?

Warto zauważyć, że odgrzewanie kultowych filmów to żadna nowość. Jak dotąd taki los spotkał choćby "Raport Mniejszości" czy "Martwe Zło". Dla twórców filmowa klasyka to studnia bez dna, a w fazie przygotowania znajdziemy np. "Dirty Dancing" 2.0. Problem tylko w tym, że nie wiadomo, czy gra jest warta świeczki.


źródło: Blastr

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA HEJTERSKA

WYWIAD 0 0Jak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN

GRZEJE

0 0Miał rodzinę, pracę, a w wolnej chwili mordował. Netflix pokazał historię potwora rodem z horroru
0 0Z tego mostu psy rzucają się w przepaść. Tajemnicy Overtoun Bridge nie rozwiązano do dzisiaj
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"