Nergal do fanów: "Bądźcie gotowi na bluźnierstwo". Tak zapowiada trasę Behemotha

Nergal znowu miesza
Nergal znowu miesza Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Adamowi "Nergalowi" Darskiego, wokaliście deathmetalowej grupy daleko do łagodnego. Wielokrotnie już wzbudzał kontrowersje, m.in. drąc Biblię, a sam Kościół nazywał "największą zbrodniczą sektą". Teraz planuje kolejne bluźnierstwa, a dokona ich korzystając... z rekwizytów przypominających hostię.

– Bądźcie gotowi na bluźnierstwo w Europie – można przeczytać na Facebooku grupy Behemoth. Wpis ilustruje zdjęcie pudełka wypełnionego opłatkami. A to nie spodobało się części fanów. – Katoliczką nie jestem, ale nurtuje mnie pytanie: dlaczego nie obrażacie muzułmanów? Boicie się? – brzmi jeden z komentarzy. Prowadzący fanpage nie pozostawał dłużny. Kiedy jeden z internautów spytał: "A może koran potargać?", przeczytał: "Może twoją głupią mordę?".

Getting ready for blasfemia in Europe...!

Posted by BEHEMOTH! on 26 styczeń 2016
Czy jest się czemu dziwić? Behemoth nie słynie przecież z delikatności. Najwięcej mocnych słów pada ze strony lidera zespołu, Nergala. Ten od lat chętnie prowokuje, korzystając ze zdobytej - dzięki związkowi z Dodą - popularności. Jako zadeklarowany ateista ostro krytykuje kościół katolicki i samą religię chrześcijańską. Dał temu dowód, wyrywając kartki z Pisma Świętego w trakcie swoich występów, za co musiał odpowiadać przed sądem. Ten nie skazał jednak artysty za obrazę uczuć religijnych.


źródło: Dziennik Bałtycki

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...