Ktoś doniósł na wpis Pudziana o imigrantach. Sprawę zbada teraz prokuratura

Prokuratura zbada wpis Mariusza Pudzianowskiego.
Prokuratura zbada wpis Mariusza Pudzianowskiego. Fot. Facebook / Mariusz Pudzianowski Transport.
W połowie stycznia popularny strongman Mariusz Pudzianowski zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym zapowiedział, że będzie "asymilował" imigrantów przy pomocy kija baseballowego. W istocie miał na myśli uchodźców, którzy napadają w Calais na ciężarówki należące do jego firmy transportowej. Wpis strongmana został przez niektórych odebrany bardzo negatywnie, czego efektem jest właśnie zawiadomienie do prokuratury.


"(...)Nie mam litości - śmiecie ludzkie!!!!! Mnie tam dać!! nie pożałuje bejsbola zero tolerancji!!! Ludzie jaka tolerancja?????? Ja już nie mam tolerancji dla tych śmieci - co niby nazywają się ludźmi!!!!!" – przekonuje Pudzianowski w swoim ostrym wpisie. Strongman sugeruje ponadto, że jeśli "któryś z naszych pseudo-celebrytów powie, że ma być tolerancja, to wsadzi go do naczepy by mógł zobaczyć ludzkość ich tolerancję".

Zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście złożyło jedno ze stowarzyszeń związanych z kampanią #HejtStop, której celem jest zwalczanie tzw. mowy nienawiści w internecie. Pudzianowski odniósł się już do doniesień o prokuratorskim zawiadomieniu . Z wpisu, który pojawił się na facebookowym profilu jego firmy wynika, że jeszcze nie otrzymał oficjalnego pisma. O tym, że jego wypowiedzi zostaną poddane analizie, dowiedział się od swoich kierowców.

UDOSTĘPNIJ DALEJ!!W połowie stycznia zamieściłem na facebooku zdjęcie z kijem baseballowym i w ostrych słowach...

Posted by Mariusz Pudzianowski on 3 luty 2016
"Znam imigrantów, uchodźców, którzy mieszkają w Polsce. Są to normalni ludzie, oni zachowają się jak cywilizowani ludzie" – napisał strongman. Pudzianowski znów podkreślił przy tej okazji, że w swoim poprzednim wpisie krytykował jedynie powtarzające się nagminnie napaści na naczepy ciężarówek.

źródło: Radio ZET
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...