Ewa Wanat wygrywa w sądzie z Polskim Radiem RDC. Nie mieli prawa jej za to zwolnić

Ewa Wanat wygrywa w sądzie z Polskim Radiem RDC. Nie mieli prawa jej za to zwolnić
Ewa Wanat wygrywa w sądzie z Polskim Radiem RDC. Nie mieli prawa jej za to zwolnić Ewa Wanat / Facebook
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uznał, że była dyrektor i redaktor naczelna Polskiego Radia RDC została bezpodstawnie zwolniona. Oficjalnym powodem był wpis dziennikarki na Facebooku, o czym poinformowano ją za pośrednictwem poczty.


Wpis Ewy Wanat dotyczył małżeństwa Elbanowskich. – Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci?” – napisała była naczelna RDC. Sarkastyczny wpis opublikowany na prywatnym Facebooku okazał się pretekstem do zwolnienia jej z pracy.
Ewa Wanat
Dziennikarka

Sądziłam, że ironia tego wpisu będzie odpowiednio odczytana. Zresztą to była parafraza zdania z wywiadu z prof. Vetulanim, który przeczytałam kilka dni wcześniej. Z tym że on wyraził to dużo ostrzej. Chodziło o wniosek, który można wysnuć z działań tych, którzy nie chcą posyłać 6-letnich dzieci do szkół. Ironia. Czytaj więcej

Wanat zgłosiła się do sądu pracy gdyż uznała, że jej zwolnienie było bezpodstawne. Oczekiwała również 45 tys. zł odszkodowania, czyli trzykrotności pensji i zmiany formy rozwiązania umowy - informują Wirtualne Media. Sąd uznał, że wpis na Facebooku nie mógł zostać uznany za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.

Była redaktor naczelna Polskiego Radia RDC otrzyma 15 tys. zł odszkodowania. Sąd przyznał również, że wpis dziennikarki był "wysoce niestosowny", gdyż dotyczył dzieci. Nie można zatem uznać, że "nie oddziałał negatywnie na spółkę". Ewa Wanat cieszy się, że wygrała.

źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...