Świętuj Dzień Kobiet ze stoczniarkami w Stoczni Gdańskiej. I przekonaj się, że Solidarność była kobietą

Jak świętować Dzień Kobiet? Za pomocą aplikacji... o kobiecej stoczni
Jak świętować Dzień Kobiet? Za pomocą aplikacji... o kobiecej stoczni Fot. Screen / play.google.com
„Stocznia jest kobietą” to aplikacja autorstwa Stowarzyszenia Arteria. Po zainstalowaniu jej na telefonie można odbyć wirtualną wycieczkę po byłej Stoczni Gdańskiej. I zobaczyć to miejsce z perspektywy pracownic, biorących udział w obalaniu komunizmu.

Oryginalna aplikacja jest częścią większego projektu "Arterii". Prace nad nią rozpoczęły się w listopadzie, dziś debiutuje. Data nie jest przypadkowa, to w końcu kobiety są jej bohaterkami, za których pośrednictwem można poznać dawną Stocznię Gdańską.

Użytkownicy dostają 21 punktów z opisami miejsc, ich dokładną lokalizacją i wspomnieniami "przewodniczek". Dowiedzą się kim były, czytając biogramy i oglądając stare fotografie czy filmy. Darmowa aplikacja pozwala dzielić się nabytą wiedzą za pośrednictwem social mediów.

Dzień dobry! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Z tej okazji mamy dla wszystkich WIELKĄ NIESPODZIANKĘ! Od dzi...

Posted by Stowarzyszenie Arteria on 7 marca 2016
"Stocznia jest kobietą" to swoisty hołd dla pracujących tam pań, a było ich kilkanaście tysięcy – monterek, inżynierek, suwnicowych. "Arterię" interesowało to, jak funkcjonowały w rzeczywistości zdominowanej przez mężczyzn. Ich perspektywa jest równie fascynująca – warto pamiętać, że one także wpłynęły na bieg historii.

źródło: play.google.com

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...