Korki na Domaniewskiej trwają w zasadzie cały dzień.
Korki na Domaniewskiej trwają w zasadzie cały dzień. Franciszek Mazur /AG
Reklama.
Miasto stawia na transport masowy w tym rejonie. Przy tak dużej ilości biur nie ma innej możliwości. By zniechęcić pracowników do przyjeżdżania samochodami do pracy, Ratusz chce wprowadzić w obrębie „Mordoru” strefę płatnego parkowania. – Strefa powinna być na tyle rozległa, żeby pracownikom nie opłacało się zostawiać samochodów pod blokami, by dojść do pracy – podkreśla w TVN Warszawa Karina Koziej z organizacji Lepszy Służewiec, skupiającej środowiska mieszkańców, pracowników, najemców i właścicieli lokali na Służewcu.
Na czym jeszcze mają polegać zmiany? Zapowiadana jest między innymi przebudowa Marynarskiej i Postępu. Choć pracownicy urzędu zdają sobie sprawę z tego, że wyłączenie tych ulic na rok czy nawet na dwa lata może spowodować gigantyczne problemy, to podkreślają, że nie ma innego rozwiązania. Bez wątpienia, gdy wyłączy się z ruchu dwie główne ulice "Mordoru", to ilość samochodów może spaść do zera...
logo
Domaniewska nigdy nie przypomina wyludnionych ulic Adam Stępień /AG
Innym pomysłem jest wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na ulicach Domaniewskiej i Konstruktorskiej. Dzięki temu na tych ulicach można by wprowadzić kontr-pasy dla autobusów, które mogłyby jeździć szybciej, częściej, a w konsekwencji być może mniej zatłoczone.
Wcześniej przeprowadzono ankietę. Okazało się, że większość dojeżdżających do pracy nie łączy środków transportu. Pracownicy korporacji zwykle korzystają z transportu miejskiego, rzadziej przyjeżdżają samochodem. Najczęściej dojeżdżają do pracy ulicami Sasanki i Marynarską. W ankiecie pojawiło się też pytanie o dojazd na rowerze. Niemal połowa respondentów przyznała, że może przyjeżdżaliby na dwóch kółkach, gdyby było więcej ścieżek rowerowych.
logo
Praca "Mordorze" to marzenie dla wielu. Ale trzeba tam jeszcze dojechać... Adam Stępień /AG
Poprawa chaosu komunikacyjnego nie nastąpi z dnia na dzień. Według urzędników wdrożenie wszystkich elementów planu dla „Mordoru” powinno się udać do końca 2020 roku.
żródło: TVN Warszawa

napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl