Jerzy Sosnowski odchodzi z radiowej Trójki. "No to zmieniam zawód"

Jerzy Sosnowski odchodzi z radiowej Trójki.
Jerzy Sosnowski odchodzi z radiowej Trójki. Fot. Screen z YouTube / Polskie Radio
Jerzy Sosnowski, pisarz i dziennikarz związany z radiową Trójką od 2001 roku ( z przerwą od września 2007 roku do kwietnia 2009 roku), właśnie dostał wypowiedzenie. Na antenie prowadził Klub Trójki" i program "Trójkowy wehikuł czasu", czasami "Literackie Biuro Śledcze". Był też szefem redakcji publicystyki.

"Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy" – napisał Sosnowski na swoim blogu.

Dziennikarz podkreślił, że "spodziewając się biegu wydarzeń", planował pożegnać się ze słuchaczami w czasie jutrzejszej audycji „wydania dla fonoamatorów” Trójkowego Wehikułu. "Nie bez satysfakcji myślę, że ta gotowa audycja będzie odtąd takim „Latającym Holendrem”, o którym wiele osób słyszało, ale nikt nie spotkał" – dodał.

Na koniec Sosnowski wyraził otwartość na współpracę i prosi o kontakt w przypadku, gdyby ktoś chciał go zatrudnić lub słyszał o takiej możliwości. Na Facebooku dziennikarz napisał ironicznie: "No to zmieniam zawód".

No to zmieniam zawód :)

Opublikowany przez Jerzy Sosnowski na 17 marca 2016
"Jurek, jestem z Tobą, bo rozumiem co przeżywasz. Mnie jak odsuwała od anteny 'dobra" władza, też nie dała mi okazji podziękować za kilka tysięcy godzin ze słuchaczami" – napisał w odpowiedzi na post były dziennikarz Trójki Paweł Kostrzewa. "Bo ludzi nie różnicują poglądy polityczne, tylko pojęcie przyzwoitości" – odpowiedział Sosnowski.

źródło: Jerzysosnowski.pl

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...