Żona Zbigniewa Ziobry dostała posadę w Grupie PZU. Będzie dyrektorem marketingu w Link4

Żona Zbigniewa Ziobry dostała posadę w Grupie PZU.
Żona Zbigniewa Ziobry dostała posadę w Grupie PZU. Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
Żona Zbigniewa Ziobry, Patrycja Kotecka będzie nowym dyrektorem marketingu w Link4, które należy do państwowej spółki PZU. Internetowi komentatorzy uważają tę nominację za kolejny przejaw nepotyzmu w otoczeniu władzy.


"Uważam, że partia rządząca to najlepszy urząd pracy" – brzmi jeden z wielu złośliwych komentarzy na Twitterze. Internauci zastanawiają się m.in. czy Kotecka objęła swoje stanowisko zgodnie z przepisami, czyli na drodze ogłoszonego konkursu.
Jak bywa w takich przypadkach, przedmiotem dyskusji są też kompetencje nowej dyrektor. Tutaj nie można jednak odmówić Koteckiej sporej wiedzy teoretycznej. Żona Zbigniewa Ziobry jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa UW, Katedry Teorii Zarządzania SGH oraz MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. W życiu zawodowym zajmowała się m.in. dziennikarstwem, skupiając się w dużej mierze na tematach ekonomicznych i gospodarczych.

Kotecka była jednak związana nie tylko z branżą medialną. Zajmowała się też PR-em oraz marketingiem. Przez ostatnie 5 lat odpowiadała za projekty w agencji reklamowej Apella, która obsługuje klientów związanych z sektorem finansowym. Agencja wywodzi się z firmy powołanej do obsługi marketingowej SKOK-u.

Politykom i osobom związanym z PiS coraz częściej zarzuca się obsadzanie wysokich stanowisk państwowych członkami rodziny oraz bliskimi znajomymi. Elżbieta Witek, szefowa gabinetu Beaty Szydło nie widzi jednak w takich praktykach nic złego, o czym pisaliśmy. – Każdy ma jakichś znajomych, do których ma zaufanie, a przede wszystkim do ich kompetencji (...) Mówienie, że to jest czyjś znajomy z podstawówki czy szkoły średniej jest mało poważne – mówiła wczoraj na antenie Polsat News.

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!