Strzały na Kapitolu. Nieznany sprawca zaatakował siedzibę amerykańskiego Kongresu

Strzały na Kapitolu. Nieznany sprawca zaatakował siedzibę amerykańskiego Kongresu
Strzały na Kapitolu. Nieznany sprawca zaatakował siedzibę amerykańskiego Kongresu ABC News / YouTube.com
Nieznany sprawa wtargnął do części Kapitolu otwartej dla zwiedzających i otworzył ogień. W strzelaninie ucierpiał jeden z policjantów. Pozostałym osobom nic się nie stało.

Do incydentu doszło w tzw. Visitor Complex, gdzie każdy ma prawo wejść. Taką osobą był także mężczyzna, który gdy tylko się tam pojawił, zaczął strzelać. Nie wiadomo, w jakim celu to zrobił. Większość pracowników znajdowała się w innej części budynku, ale ochrona również im kazała szukać schronienia. Napastnika szybko jednak obezwładniono.

Jak donoszą media, jeden z funkcjonariuszy został postrzelony, innym osobom nic się nie stało, podobnie jak tym przebywającym w Białym Domu. Przez kilkadziesiąt minut krążyła informacja, że w trakcie incydentu na Kapitolu, ktoś chciał wtargnąć do siedziby prezydenta.

Secret Service zdementowało jednak tę informację. Warto przypomnieć, że podobne sytuacje miały już miejsce w Waszyngtonie. W 2013 roku, jak pisaliśmy, pewna kobieta próbowała sforsować bramę Białego Domu, a pod Kapitolem padły strzały.

źródło: tvn24.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • USA
Trwa ładowanie komentarzy...