Polski biznesmen z USA o Szydło: “Nie sądziłem, że dożyję czasu, że takie coś będzie premierem”

Polski biznesmen w USA krytykuje Szydło
Polski biznesmen w USA krytykuje Szydło Fot. instagram.com/premierrp
“Byłem na mszy w amerykańskiej Częstochowie i spotkaniu z panią premier Szydło. Mówiła przez 30 minut same slogany, powtórzyła chyba kilkanaście razy, że jesteśmy Polakami. Po przemówieniu nie można było zadać nawet jednego pytania” – napisał na Facebooku Zbigniew Chrzanowski, Polak mieszkający w USA, właściciel firmy Trident Contracting.


Wizyta Szydło w Stanach Zjednoczonych była przedstawiana przez polityków PiS jako wielkie wydarzenie. Tymczasem komentatorzy zwracali uwagę, że polska premier nie spotkała się za oceanem z “nikim ważnym”. Teraz dochodzi do tego głos polskiego biznesmena w USA, który wyraził opinię na temat tego, jak zaprezentowała się Szydło.

Chrzanowski jest bardzo krytyczny. W swoim facebookowym wpisie wyliczył poprzednich premierów (nawet Kaczyńskiego), których nazywa “osobowościami”. “Można się było z nimi nie zgadzać, ale nikt nie może im odmówić inteligencji i kompetencji. Chyba Jarosław Kaczyński ma rację, że nazywa Szydło powiatową” – stwierdza Chrzanowski.
“Panie prezesie, czas kończyć ten eksperyment” – dodaje. “Jedna rzecz, która mi się udała, w końcu udało mi się w podejść do PBS, i zadać pytanie, czy w ramach dobrej zmiany, będzie mogła zmienić decyzje geniusza dyplomacji ministra Waszczykowskiego o odwołaniu pani konsul Urszuli Gacek. Przypomnę, ze protest w tej sprawie został wysłany przez polonie nowojorska do MSZ. (…) PBS powiedziała, że też bardzo ceni panią konsul i zbada sprawę. Ciekawe, czy dotrzyma słowa?” – kwituje biznesmen.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...