Jacek Kurski ciągnie TVP na dno. Jedynka z najsłabszym wynikiem w historii badań

TVP 1 pod rządami Jacka Kurskiego osiągnęła najniższy wynik w historii badań.
TVP 1 pod rządami Jacka Kurskiego osiągnęła najniższy wynik w historii badań. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Jacek Kurski rządzi Telewizją Polską niespełna 4 miesiące, a efekty tego są zatrważające. W poprzednim tygodniu główny kanał, czyli Jedynka, zanotował najsłabszy wynik w historii badań oglądalności, czyli w ciągu 20 lat. W grupie komercyjnej, czyli tej, na którą uwagę zwracają reklamodawcy, łączne udziały TVP 1 i TVP 2 były niższe, niż TVN.

TVP pod wodzą Jacka Kurskiego osiąga kolejne poziomy dna. I nie chodzi tylko o propagandę sączącą się z programów informacyjnych, ale też o wyniki oglądalności. Jak już pisaliśmy w naTemat 10 kwietnia TVP po raz pierwszy przegrała z Telewizją Puls, która dysponuje znacznie mniejszymi środkami i znacznie mniejszym zapleczem technicznym.
Teraz TVP 1, czyli główna antena stacji, zanotowała najniższy tygodniowy udział od początku prowadzenia badań – donosi portal Wirtualne Media. A te AGB Nielsen Media Research prowadzi w Polsce od 1996 roku. Między 18 a 24 kwietnia TVP 1 miała 9,58 proc. udziału w rynku i dała się wyprzedzić zarówno TVN, jak i Polsatowi.

Jeszcze gorzej wygląda to w grupie komercyjnej 16-49, gdzie łączy udział TVP 1 i TVP 2 to 13,72 proc. i był mniejszy niż udział TVN (13,83 proc.). To udział w tej grupie jest najważniejszy dla działania telewizji, bo na ten wynik zwracają uwagę reklamodawcy. Jeśli TVP nadal będzie tak sromotnie przegrywała z konkurencją, przymusowa opłata na media narodowe może się okazać jedynym źródłem utrzymania machiny propagandowej PiS.
Źródło: Wirtualne Media

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...