Agata Duda nie przyszła na Kongres Kobiet. Znalazła za to czas dla koła gospodyń wiejskich

Agata Duda na spotkaniu z kobietami wystąpiła w kwiecistej sukience
Agata Duda na spotkaniu z kobietami wystąpiła w kwiecistej sukience Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Pierwsza Dama unika trudnych tematów. Od tygodni milczy w sprawie ustawy antyaborcyjnej, choć kobiety i media coraz głośniej domagają się, by Agata Duda zabrała głos w tej sprawie. Zamiast na Kongres Kobiet Duda wybrała się na spotkanie z kołami gospodyń wiejskich.

Agata Konhauser-Duda była zapraszana na kongres już dwukrotnie. Ani razu nie przyszła, choć jej poprzedniczki były bardziej aktywne. Maria Kaczyńska zasiadała w radzie programowej Kongresu Kobiet, aktywnie działała w nim też Jolanta Kwaśniewska.

Zamiast iść na kongres Pierwsza Dama spotkała się dziś z przedstawicielkami gospodyń wiejskich z okazji jubileuszu 150 rocznicy powstania kół. Na kongresie nie pojawił się też prezydent, mimo tego, że otrzymał zaproszenie. Wystosował tylko list, w którym napisał, że „kobiety w Polsce mogą się spełniać, realizować swoje marzenia, zdobywać naukowe i zawodowe laury. Są szanowane i doceniane”.

Kolejny raz Agata Duda nie skorzystała z możliwości, by wesprzeć kobiety w ich walce o równouprawnienie, choć te wyraźnie oczekują tego od prezydentowej.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...