Krótka historia o tym, jak "Wiadomości" TVP powiązały polskich zamachowców z opozycją i KOD-em

Opozycja zarzuca dziennikarzom "Wiadomości" manipulację
Opozycja zarzuca dziennikarzom "Wiadomości" manipulację Fot. Zrzut ekranu z TVP1
"Wiadomości"kolejny raz przedstawiają opinii społecznej zaskakujący materiał. Dziennikarz w głównym wydaniu „Wiadomości” połączył próbę wysadzenia komendy policji we Włochach z działalnością Komitetu Obrony Demokracji. Zdaniem dziennikarzy, anarchiści mogli być motywowani politycznie przez KOD.

Trzej mężczyźni planowali wysadzić w powietrze radiowozy pod posterunkiem policji we Włochach. Podłożyli już nawet bomby pod dwa zaparkowane przed komendą samochody, ale zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku. To fakt, o którym dowiedzieliśmy się przed dwoma dniami. Pojawiały się także nieoficjalne informacje, jakoby ataki miały być motywowane politycznie.

Dziennikarze "Wiadomości" na antenie telewizji próbowali połączyć to wydarzenie z działalnością KOD. Wszystko zaczęło się od słów Jacka Żakowskiego z początku maja, który powiedział, że w jego ocenie KOD powinien być jak Hamas. Jego zdaniem jest to palestyński ruch społeczny budujący przedszkola czy szpitale, który uzyskał tożsamość polityczną dopiero wówczas, gdy osiągnął społecznie masowy charakter. Marcin Tulicki w TVP1 zacytował tylko pierwszą cześć wypowiedzi Żakowskiego. Skomentował ją Paweł Lisicki z "Do Rzeczy", któremu Hamas kojarzy się wyłącznie z atakami terrorystycznymi.
W dalszym ciągu materiału dziennikarze „Wiadomości” przytaczali kolejne przykłady mające udowodnić tezę o radykalnych poglądach opozycji. Przypomniano wypowiedzi, jakie pojawiały się po wypadku prezydenckiej limuzyny czy KOD-wski transparent z Macierewiczem przedstawionym jako Bin Laden. Zdaniem dziennikarzy „Wiadomości”, ma to być dowód na to, że anarchiści próbujący wysadzić komendę policji mają związek z demokratyczną opozycją.

źródło: "Wiadomości" TVP

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...