TOP 10 podróżniczych destynacji człowieka, który odwiedził każdy kraj na ziemi

Henrik Jeppesen
Henrik Jeppesen instagram.com/henriktravel/
Henrik Jeppesen to 28-letni Duńczyk, który aktualnie może poszczycić się rekordem świata - jako najmłodszy człowiek na ziemi, odwiedził każde ze 196 państw. W rozmowie z brytyjskim magazynem "Independent" zdradził swoje nietypowe TOP 10 krajów, do których koniecznie należy się wybrać.

Jeppesen swoją wielką przygodę rozpoczął w 2006 roku. Jak mówił w jednym z wywiadów, było to możliwe dzięki propozycjom sponsorskim od linii lotniczych i hoteli. Choć udało mu się pobić rekord i odwiedzić każdy z oficjalnie uznawanych przez społeczność międzynarodową krajów, zaledwie po kilku tygodniach obrał nowy cel - dotarcie do wszystkich terytoriów zależnych. Tutaj znajduje się jego profil na Facebooku, gdzie na bieżąco relacjonuje swoje zmagania.

- Aby te wszystkie podróże doszły do skutku, musiałem do minimum ograniczać wydatki. Udało się to głównie dzięki wykorzystywaniu tanich linii lotniczych, jeżdżeniu autostopem i spożywaniu taniej żywności z supermarketów (głównie owoców). Mile lotnicze i punkty za nocowanie w hotelach również odegrały istotną rolę - wyjaśniał.

Według Jeppesena, najlepiej było w krajach Afryki Południowej, natomiast poniższa lista 10 państw to najciekawsze spośród wszystkich, marginalizowanych zazwyczaj przez oficjalne przewodniki, krajów:

1. Rwanda
2. Bhutan
3. Namibia
4. Turkmenistan
5. Korea Północna (sic!)
6. Vanuatu
7. Jemen (sic!)
8. Iran
9. Dominikana
10. Wyspy Owcze

Jeppesen pisze książkę na temat swojej podróży, a wszystkie aktualności zamieszcza na stronie internetowej.

Źródło: Independent

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...