W Warszawie nie będzie strefy kibica na Euro 2016. Powód? Szczyt NATO

Stefy kibica zawsze pełne są fanów piłki nożnej.
Stefy kibica zawsze pełne są fanów piłki nożnej. FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA
Miała być, ale jej nie będzie. Stołeczny Ratusz obiecywał, że podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej na placu Defilad kibice będą mogli obejrzeć mecz wspólnie, na dużym ekranie. W środę okazało się, że to niemożliwe.


Strefa kibica nie może powstać ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO w Warszawie. Rzecznik stołecznego Ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że terminy meczów, a co za tym idzie organizacja strefy kibica w Warszawie spotykają się ze szczytem NATO, które jest największym w historii miasta i kraju wydarzeniem.

– Zjazd w Warszawie przywódców i przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego będzie miał  miejsce 8 i 9 lipca, jednak przygotowania do zabezpieczenia tego wydarzenia rozpoczną się dużo wcześniej. Planowana strefa kibica na pl. Defilad miała działać do 10 lipca – wyjaśnił Milczarczyk.

Strefa kibica miała pomieścić nawet 10 tysięcy osób, a organizacja tak dużego wydarzenia w centrum miasta wiąże się ze wzmożoną działalnością służb mundurowych i miejskich. Jednak do ochrony przywódców z całego świata, którzy przyjadą na szczyt, ochrona również musi być dopięta na ostatni guzik.


Warszawscy urzędnicy przedyskutowali problem z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w czasie szczytu i doszli do wniosku, że strefa kibica nie może powstać. Może to i dobrze? Już sam szczyt sparaliżuje stolicę - wiele ulic będzie zamkniętych, zmieniona będzie organizacja ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, a nawet wystąpią utrudnienia dla pieszych!

Po Euro 2012, które odbyło się w Polsce i na Ukrainie pisaliśmy, że w strefach kibica bawiły się ponad 3 miliony osób. To pokazuje, jak takie miejsca są potrzebne - szczególnie podczas meczów reprezentacji Polski. Każdego dnia Mistrzostw służbę pełniło aż 6 tysięcy funkcjonariuszy.

źródło: TVN Warszawa
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Małgorzata Tusk zadała szyku we Francji. Tak wyglądała obok małżonek Trumpa i Macrona
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
JACEK LIBERSKI 0 0"Robią z Polaków idiotów". Dlaczego Ziobro musiał wiedzieć o aferze hejterskiej
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta