Prof. Mikołejko znowu ostro o Polkach: Zostały kupione przez PiS programem 500+ i mają w nosie naszą wolność

Filozof prof. Zbigniew Mikołejko kolejny raz ostro wypowiada się o roli macierzyństwa w polskiej polityce i społeczeństwie.
Filozof prof. Zbigniew Mikołejko kolejny raz ostro wypowiada się o roli macierzyństwa w polskiej polityce i społeczeństwie. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
– Sukces Jarosława Kaczyńskiego polega na tym, że zawarł on sojusz z chamem – stwierdza w najnowszym wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" znany filozof prof. Zbigniew Mikołejko. Na tym wyjątkowo ostrej analizy sukcesu Prawa i Sprawiedliwości jednak nie kończy. Zdaniem naukowca, dojście do władzy i niezmiennie wysokie poparcie gwarantują PiS szczególnie młode Polki, które "dały się przekupić z 500 zł na dziecko".


prof. Zbigniew Mikołejko
filozof w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"

One stały się częścią armii Kaczyńskiego, co pokazuje statystka, bo 54 proc. kobiet w wieku rozrodczym poparło PiS. Zostały kupione programem 500 + i mają w nosie naszą wolność...

Przypomnimy, iż to nie pierwszy raz, gdy prof. Zbigniew Mikołejko w bardzo krytyczny sposób wypowiada się o roli macierzyństwa we współczesnej Polsce. Wielkie kontrowersje wzbudził jego felieton w "Wysokich Obcasach Extra" z 2012 roku, w którym filozof stwierdził, że "kariery polskich kobiet związane są bardzo często związane z macicą". "Wózkowe traktują dzieci jako pretekst, zasłonę dymną, narzędzie do różnych roszczeniowych praktyk. Chociażby do anarchistycznej wolności, panoszenia się czy naruszania prawa" - pisał.

Tę opinię o polskich matkach prof. Mikołejko podtrzymał także w późniejszym wywiadzie dla naTemat. – Gdyby przysłowiowy "menel" zachowywał się tak jak one, interweniowałaby straż miejska. Ale ponieważ jest to matka z dzieckiem, do takiej interwencji nie dojdzie. To prowadzi do relatywizmu moralnego i prawnego – mówił naukowiec w rozmowie z Krzysztofem Majakiem w 2013 roku.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"