Lepsza wersja ciebie podjęłaby to wyzwanie – sprawdź się na Reebok Fitness Camp

11 czerwca w Warszawie odbędzie się jeden z najbardziej kompleksowych eventów fitness, organizowany przez markę Reebok
11 czerwca w Warszawie odbędzie się jeden z najbardziej kompleksowych eventów fitness, organizowany przez markę Reebok fot. mat. prasowe
- Znam tą dziewczynę - pomyślałem omijając jeszcze chwilę wcześniej obojętnym wzrokiem czarny plakat z dwoma postaciami na warszawskiej ulicy. Przyjrzałem się bliżej i poznałem Irenę z mojego crossfitowego boxu Elektromoc na Bielanach. "Irenka, jesteś gwiazdą, pokazywałam Cię dziś w pracy!" - napisała koleżanka na facebookowej grupie naszego boxa. Patrząc na to, jak Irena wygląda i wiedząc, że w każdym treningu jest ode mnie szybsza, silniejsza i sprawniejsza jestem przekonany, że rzeczywiście stała się już "Lepszą wersją siebie". I jednocześnie świetną ambasadorką zbliżającego się Reebok Fitness Camp.


"Stań się lepszą wersją siebie", to hasło Reeboka w którego realizację wkładam tygodniowo wiele godzin. Odkryłem że da się spać krócej, żeby trenować dłużej więc tuż po 7 rano melduję się w boxie i rozpoczynam rozgrzewkę. Brakuje mi jednej rzeczy. Treningu w grupie. Ćwiczę więcej niż inni, więc niestety ćwiczę sam. Tymczasem CrossFit jest indywidualnym sportem, który najfajniej jest robić w zespole. Dlaczego? Bo nigdy nie zrobiłem w tak krótkim czasie tylu burpee, jak wtedy gdy starałem się nadążyć za Magdą. Nigdy nie skończyłbym treningu, gdyby Ola nie wydzierała się na mnie, żebym "Dawał!". Bo przez pełne 28 minut wzajemnie nakręcaliśmy się ostatnio z kumplem podczas morderczego zespołowego treningu na 36 urodziny Sebastiana. 36 razy dwa to 72 i właśnie tyle razy trzeba było zrobić jakąś szalenie długą listę różnych ćwiczeń. Urodzinowe WODy to koszmar, który na szczęście na końcu jest osłodzony tortem.


Najfajniej więc ćwiczy się w grupie i taka właśnie okazja dla wszystkich, nie tylko dla mnie, się zbliża. Reebok Fitness Camp jest świetnym eventem dla poznania nowych osób i nowych sportów. Co może być fajniejszego niż spędzić aktywnie ładny wiosenny dzień w otoczeniu ludzi którzy tak jak ja, czy ty cieszą się ruchem, zdrowiem, dobrą kondycją. I jeśli tego ostatniego celu jeszcze nie osiągnęli, to droga do niego jest po prostu świetną rozrywką.


Reebok, który organizuje Fitness Camp komunikuje trzy obszary podczas eventu 11 czerwca. Pierwszy to "physical" - czyli wzmocnienie ciała. "Mental", to wzmocnienie ciała i ducha. "Social" - rywalizacja z innymi. Na stronie organizatora Reebok Fitness Camp znajduje się sekcja FAQ a w niej pytanie: Co jeśli nie pasuje mi żadna ścieżka. Ja zadałbym pytanie inne. Co, jeśli pasują mi wszystkie?
Reebok Fitness Camp 2015
Wzmocnienie ciała, nowe osobiste rekordy w ciężarach to dla mnie super motywacja. Kocham rywalizację i już za chwilę biorę udział w zawodach 99 Problems, także wspieranych przez Reeboka. Strefę "Mental" kompletnie lekceważyłem przez lata, aż kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę, że jestem najgorzej rozciągniętym zawodnikiem w boxie, człowiekiem który nie jest w stanie sięgnąć z wyprostowanymi nogami dłońmi do palców stóp. Joga, która jest częścią ścieżki "Mental" przydałaby mi się bardzo. Pewnie da się to jakoś połączyć bo Reebok Fitness Camp trwa siedem godzin.


Pisałem kiedyś o moim treningu tajskiego boksu. Poszedłem z ciekawości i odkryłem, że nie potrzeba olimpijskiej sztangi, by leżeć w kałuży potu. Impreza Reeboka nie tylko pozwala przekonać się o tym osobiście, ale także sprawdzić się w różnych treningach walki. Według globalnych badań marki Reebok, najpopularniejszym treningiem typu combat jest boxing, po który sięga 43% konsumentów. 29% osób wybiera mieszane sporty walki a 28% kickboxing. Po treningi combat równie chętnie sięgają mężczyźni, jak i kobiety. Dla Reeboka trenerką z wymagającym programem została Joanna Jędrzejczyk - aktualna Mistrzyni Świata MMA.
Za całość programu w strefie combat odpowiada Łukasz Malinowski, trener boksu I klasy, który na co dzień pracuje jako menadżer i opiekun treningów w warszawskim klubie KnockOut Gym. Pięściarz będzie uczył podstaw techniki bokserskiej i podstawowych ruchów. Zaprasza nie tylko panów. Treningi walki są ostatnio modne wśród kobiet.

To jest rzeczywiście rosnący ruch. Mój box organizuje wkrótce szkolenie z CrossFit Combat. Mamy zresztą również od niedawna sesje rozciągania przy relaksującej dalekowschodniej muzyce. W sumie prawie jogę. Ta na Reebok Fitness Camp będzie jednak nieco inna. – Prowadzę treningi oparte na Strala Yoga. To nowojorska odmiana stanowiąca skrzyżowanie jogi z fitnessem i tańcem – tłumaczy założycielka warszawskiej szkoły Yoga Beat i trenerka na Reebok Fitness Camp Karolina Erdmann.

Trenerka wróciła niedawno z owocnej podróży do matecznika Strala Yoga w Nowym Yorku. Opowiada, że jej metoda jest odpowiedzią na najnowsze światowe trendy. Te głoszą potrzebę zrównoważenia sportu ze sferą psychiczną człowieka wraz z oczyszczeniem umysłu ze złych emocji. – Dla osób w mojej strefie przygotowałam 5 różnych programów zajęć: Basic (podstawy Strala Yoga), Relax (ćwiczenia relaksujące), Energy (intensywne ćwiczenia) oraz służące wzmocnieniu ciała Strong i Super Strong – wymienia Karolina Erdmann.
Za strefę CrossFit odpowiada Bartek Macek, współwłaściciel i główny szkoleniowiec w Reebok CrossFit Mokotów, a więc z jednego z najlepszych warszawskich boxów CrossFitowych.

Trenerów, programów, atrakcji i możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Opis wszystkich jest na stronie imprezy. Reebok Fitness Camp 11 czerwca od 10.00 na terenie Skry na Ochocie w Warszawie. Wejściówka kosztuje 49 złotych więc połowę tego, co godzina treningu personalnego w Warszawie i mniej więcej tyle ile kosztują jedne godzinne grupowe zajęcia w porządnym boxie w stolicy. Na Reebok Fitness Camp za 49 złotych ma się cały dzień aktywności.

Dziękuję Reebokowi za pomoc w napisaniu tego tekstu.