NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Peter Hortensius – wiceprezes Lenovo podczas wywiadu z Tomaszem Machałą
  Kiedy centrum badawcze Lenovo w Polsce? „Budowa innowacyjności zaczyna się od mentalności” – przekonuje Peter Hortensius

  – Możemy coś robić miliony razy w ten sam sposób, ale ten jeden raz spróbujemy czegoś innego. Wtedy potrzebna jest duża dawka optymizmu, że nam się uda. Jeśli mamy w sobie ten optymizm i jednocześnie wiemy, co robimy, istnieje duża szansa, że stworzymy coś innowacyjnego – przekonuje w rozmowie z INNPoland Peter Hortensius, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii Lenovo.

 • Joanna Jędrzejczyk w czasie treningu
  Polska mistrzyni świata Joanna Jędrzejczyk: Wszystkie sukcesy zawdzięczam Bogu

  Joanna Jędrzejczyk, sześciokrotna mistrzyni świata, najlepsza na świecie zawodniczka MMA w wadze słomkowej. Olsztynianka, która sześć dni w tygodniu trenuje, a siódmego idzie do kościoła na mszę i na obiad do rodziców. Kobieta, która uważa, że jest lepsza w tym, co robi, od mężczyzn. Sportsmenka zarabiająca setki tysięcy dolarów na walkach. O Jędrzejczyk można opowiedzieć wiele historii. Każda z nich zacznie się od wielkiej determinacji, morderczej pracy, dekadzie upokorzeń i przegranych zakończonej mistrzowskimi tytułami.

 • Rafał Styczeń ‒ prezes firmy Ailleron
  Jeśli jesteś firmą z Polski, musisz udawać, że pochodzisz z zagranicy. Rafał Styczeń o tym, dlaczego mamy ten problem

  Rolnik zamachujący się trzymaną oburącz kosą na polu złocistej pszenicy. Ewentualnie, w wersji bardziej dla nas optymistycznej, sunący po miedzy na średniej klasy traktorze ‒ to pocztówka, jaką amerykańscy inwestorzy w dalszym ciągu spodziewają się wysłać z Polski. ‒ Działając w Stanach, trzeba się kryć pod spółkami amerykańskimi, żeby na starcie nie psuć sobie reputacji. Polska to dla nich kraj rolniczy ‒ twierdzi Rafał Styczeń, prezes zarządu Ailleron SA, spółki, która ciężko pracuje, aby ten stereotyp zmienić. Jak do tej pory ‒ z gigantycznym sukcesem.

 • Selfie jury i wszystkich finalistów Chivas The Venture
  Wybrali najlepszy start-up na świecie, który ma zmieniać życie. To... domy z plastiku

  Dreszcze przechodziły, gdy słuchało się wystąpień w finale The Venture. „Jestem gotowy, by zmienić świat” – powiedział założyciel firmy Conceptos Plásticos. – Kocham słuchać mądrych kobiet – spuentowała wystąpienie Julii z Niemiec, będąca w jury, Eva Longoria. Na scenie zobaczyliśmy piątkę absolutnie wyjątkowych przedsiębiorców. Każdy z nich robi coś, co ma społeczny wpływ. I to w maksi skali.

 • Agnieszka Osytek z Migam była polskim finalistą Chivas The Venture
  „Wyleczono mnie z kompleksów”. Agnieszka Osytek z Migam opowiada o tym, jak była o włos od wygrania miliona dolarów

  Agnieszka Osytek z Migam nie wygrała miliona dolarów w konkursie Chivas The Venture na start-upy ze społeczną misją. Ale wygrała coś innego, także bardzo cennego. Program pomógł jej zrozumieć, kim jest, skąd pochodzi jej siła i siła biznesu, który pomaga prowadzić. Biznesu społecznie odpowiedzialnego. Agnieszka Osytek wygrała polskie eliminacje The Venture i następnie przez 7 miesięcy przygotowywała się do starcia z konkurentami z 27 krajów. Konkurenci stali się jej przyjaciółmi, a ona zrozumiała, że jest w stanie jak równy z równym rywalizować z ludźmi z całego świata. To otwiera przed jej biznesem zupełnie nowe perspektywy. Na co najmniej milion dolarów – i to z rynku, a nie z konkursu. Agnieszka opowiedziała mi o swojej drodze w The Venture podczas naszego spotkania w Nowym Jorku.

 • John Lynch
  Prezes Dalajlama. John Lynch wygrał ze strachem w biznesie. „Jutro mogę zacząć wszystko od nowa”

  John Lynch jako wolontariusz amerykańskiej fundacji uczył w 1991 roku podstaw polskich biznesmenów. Czym jest biznesplan, czym jest brand, co to jest marketing i że woda nie może się po prostu nazywać „woda”, bo konieczna jest jakaś marka. W pewnym momencie uznał, że sam może w Polsce zrobić biznes i już do Stanów nie wrócił. Jego firma Lynka jest liderem w Polsce w dystrybucji i promocji odzieży sportowej oraz artykułów reklamowych. 24 lata temu jedyne, co Lynch miał do zadeklarowania na lotnisku Okęcie, to makaron, który przywiózł ze Stanów.

 • Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj
  „Co robi prezes? Zatrudnia mądrzejszych od siebie” – Przemysław Gacek opowiada o swojej biznesowej filozofii

  – To jest biznes randkowy – mówi o prowadzonej przez siebie firmie Przemysław Gacek. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że stoi na czele największego w Polsce portalu pośrednictwa pracy. Co może być ciekawego w publikowaniu ogłoszeń o pracę? Ciekawe, a nawet fascynujące jest budowanie wielkiej firmy od zera. I o tym Przemysław Gacek opowiada w rozmowie ze mną.

 • 11 czerwca w Warszawie odbędzie się jeden z najbardziej kompleksowych eventów fitness, organizowany przez markę Reebok
  Lepsza wersja ciebie podjęłaby to wyzwanie – sprawdź się na Reebok Fitness Camp

  - Znam tą dziewczynę - pomyślałem omijając jeszcze chwilę wcześniej obojętnym wzrokiem czarny plakat z dwoma postaciami na warszawskiej ulicy. Przyjrzałem się bliżej i poznałem Irenę z mojego crossfitowego boxu Elektromoc na Bielanach. "Irenka, jesteś gwiazdą, pokazywałam Cię dziś w pracy!" - napisała koleżanka na facebookowej grupie naszego boxa. Patrząc na to, jak Irena wygląda i wiedząc, że w każdym treningu jest ode mnie szybsza, silniejsza i sprawniejsza jestem przekonany, że rzeczywiście stała się już "Lepszą wersją siebie". I jednocześnie świetną ambasadorką zbliżającego się Reebok Fitness Camp.

 • Rodzicielstwo poza pakietem

  Helena w naszym życiu 19 miesięcy temu zmieniła wszystko. Zmiany, jak u każdego rodzica, dotyczyły najpierw nocnego spokoju, porządku w samochodzie i wolnego czasu. Potem zorientowaliśmy się, że to w istocie banały. Dorastanie i dojrzewanie dziecka oznacza, że dorastać i dojrzewać musisz ty. Tak jak dorasta się w małżeństwie, tak dorasta się w rodzicielstwie. To jest ta trudna część. Pielucha do przewinięcia, ząbkowanie i kolki to wyłącznie podstawowy pakiet serwisowy.

 • Prezes zarządu Macrologic Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz
  Tu aż chce się pracować. Prezes Macrologic Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz zdradza tajemnicę sukcesów firmy w branży IT

  Co najmniej kilka rzeczy wyróżnia na rynku Macrologic i prezes firmy Barbarę Skrzecz-Mozdyniewicz. Ta absolwentka matematyki debiutowała w spółce na szeregowym stanowisku i doszła z niego do fotela prezesa. Polska firma IT obchodzi w tym roku 30. rocznicę istnienia. Zaczynała w czasach, gdy jedynymi komputerami były szafy liczące większe od człowieka. W firmie nadal są osoby, które to pamiętają, bo ponad 40 pracowników jest w Macrologic ponad 20 lat! Dodajmy, że kobieta na stanowisku szefa w firmie IT to też wyjątek w tej branży.