W Warszawie powstaje sklep mięsny... bez mięsa. Czy stolica to kupi?

Rzeźnik, u którego zamiast mięsa kupisz roślinne wyroby, szuka klienteli w stolicy.
Rzeźnik, u którego zamiast mięsa kupisz roślinne wyroby, szuka klienteli w stolicy. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Wegańskie pepperoni, boczek, smalec, majonez - to warszawiakom chcą sprzedać dwaj bracia - wegetarianie. Idea jest prosta: zastąpić tradycyjne mięsne wyroby czymś, co polubią wszyscy. Roślino- i mięsożercy.


– Chcemy otworzyć bezmięsny mięsny, czyli rzeźnika, który nie powoduje cierpienia zwierząt – mówią Igor i Rafał, inicjatorzy Vegan Baczer. Proponowane przez nich produkty będą całkowicie naturalne i roślinne. Plan wejdzie w życie, gdy duet otrzyma na nie 1 tys. zamówień. Po przekroczeniu 2 tys., chłopaki zaproszą do oryginalnego, rzeźniczego sklepu.
Inicjatywa powoli przyciąga uwagę. Internauci są na "tak". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mięsny nie będzie już wywoływać aż tak jednoznacznych skojarzeń. Z drugiej strony, próba trafienia do każdego jest dość ryzykowna. Mimo to Igor I Rafał wierzą, że im się powiedzie. Z entuzjazmem namawiają: Wesprzyjcie nas, nie pożałujecie.

źródło: Facebook
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun