Czy Brytyjczycy wiedzą za czym zagłosowali? Google pokazuje ciekawe wyniki

Czy Brytyjczycy wiedzieli, co robią głosując za Brexitem? Google pokazuje, o co pytali po podjęciu decyzji.
Czy Brytyjczycy wiedzieli, co robią głosując za Brexitem? Google pokazuje, o co pytali po podjęciu decyzji. Fot. Screen za Twitter.com/Google Trends
"Co się stanie, jeśli opuścimy Unię Europejską?", "Czym ona jest?" – to dwa najpopularniejsze pytania zadawane przez uczestników czwartkowego referendum. Wydaje się, że wielu tak naprawdę nie wie, do czego się przyczyniło i jakie będzie to miało konsekwencje.


Firma Google poinformowała o wyszukiwaniach na terenie Wielkiej Brytanii. Pokazują one, że mieszkańcy wysp nie do końca wiedzą za czym się opowiedzieli. Liczba zapytań typu "Co się stanie, jeśli opuścimy UE" wzrosła o 250 proc.
W obliczu Brexitu spadła pewność Brytyjczyków co do statusu kraju, jego jednolitości czy waluty. Zastanawiają się nawet jak zdobyć irlandzki paszport. Z wyszukiwań przede wszystkim biją hasła: "Co to Unia Europejska?" albo "Czy jesteśmy we Wspólnocie czy poza nią?".
Poziom wiedzy na temat UE i świadomości konsekwencji Brexitu, najwyraźniej jest znikomy. Pytanie więc, czym głosujący kierowali się podejmując tak ważną - nie tylko dla nich - decyzję.

źródło: npr.org
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...