Przynosisz ciasto do pracy? Epidemia otyłości to też twoja wina

pexels
Ciasto w pracy z okazji urodzin, odejścia z firmy albo urodzin dziecka znajomej to u ciebie standard? Cóż, niemal na całym świecie „kultura ciasta” to tradycyjny sposób świętowania różnych okazji i jednocześnie jeden z głównych powodów epidemii otyłości, a także kiepskiego stanu uzębienia pracowników biurowych.

Jak przekonuje Nigel Hunt, dziekan Wydziału Chirurgii Stomatologicznej w Royal College of Surgeons w Wielkiej Brytanii, pracownicy, zamiast słodkości, na specjalne okazje powinni przynosić co najwyżej półmiski z owocami.

Profesor Hunt swoje stanowisko na ten temat zamierza przedstawić na corocznej kolacji wydziałowej. Sydney Morning Herald cytuje jego fragmenty:

Menedżerowie chcą nagradzać w ten sposób za wysiłek wkładany w pracę, koledzy chcą uczcić specjalne okazje, a pracownicy lubią przynieść co nieco po powrocie z przerwy świątecznej. Dla wielu ludzi miejsce pracy stało się głównym powodem przyjmowania zbyt dużych ilości cukru, które odbijają się zarówno na ich sylwetce, jak i stanie uzębienia. „Kultura ciasta” dodatkowo utrudnia pracę nad swoją wagą osobom, które starają się zrzucić zbędne kilogramy. Jak wielu z nas zaczęło specjalną dietę, tylko po to, by skończyć ją w „jaskini pokus” , czyli w biurowej kuchni, zastawionej talerzami z pączkami, czekoladkami i innymi słodyczami? Nie twierdzę, że jest to bez wyjątku złe, ale musimy zacząć pracę nad zmianą przyzwyczajeń. Odpowiedzialni pracodawcy powinni podjąć inicjatywę i wyeliminować słodkie przekąski ze spotkań, zastępujące je owocami czy różnego rodzaju orzechami.

Źródło: SMH

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...