Pszoniak bombarduje PiS, ale przekonuje, że sami musimy poradzić sobie z tym problemem

Wojciech Pszoniak w wywiadzie z Magdą Jethon krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i rządy PiS.
Wojciech Pszoniak w wywiadzie z Magdą Jethon krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i rządy PiS. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Mamy w Polsce problem z demokracją, ale żadna obca interwencja go nie rozwiąże. Według Wojciecha Pszoniaka, sami musimy sobie poradzić z problemem, jakim są rządy Prawa i Sprawiedliwości.


Obszerny wywiad, jaki z artystą przeprowadziła Magda Jethon, został opublikowany na stronie koduj24.pl. Smutna to jest rozmowa, dwojga ludzi, którzy dostrzegają piętrzące się problemy Polski spowodowane decyzjami rządzącej partii, ale jednocześnie oboje wiedzą, że nie da się tego tak po prostu naprawić. I Pszoniak, i Jethon twierdzą, że powrót do demokracji i normalności to będzie bardzo długi proces.

Wojciech Pszoniak ze smutkiem konstatuje, że opozycja zamiast się jednoczyć, dzieli się i rozmienia na drobne. Tym samym pozbawia się szans na walkę z PiS, który jest silny właśnie przez swoją jedność. PiS jest w ocenie artysty partią niezwykle skuteczną. – Ważne jest, że PiS jest wyjątkowo skuteczny, a po drugiej stronie ma słabego przeciwnika, zajmującego się głównie sobą – podkreśla Pszoniak. Jego zdaniem PiS kupił głosy wyborców obiecanymi 500 zł na każde dziecko i teraz robi co chce, a żadna siła polityczna nie jest mu w stanie w tym przeszkodzić.

Aktor twierdzi, że KOD jest wspaniałym ruchem obywatelskim, który jednak w obecnej formie nie jest w stanie wpłynąć na rządzących i zmusić ministrów i prezydenta do opamiętania się i powrotu na ścieżkę demokracji. Przy okazji Pszoniak podkreśla, że jako społeczeństwo nie mamy czasu. – Nam potrzebna jest natychmiastowa przeciwwaga, bo to, co się dzieje, w każdej dziedzinie, jest niezwykle groźne – mówi Pszoniak.


Zdaniem Wojciecha Pszoniaka najgorszy jest Jarosław Kaczyński. Jak twierdzi artysta, dla Kaczyńskiego partia jest jednocześnie kochanką, rodziną i przyjacielem. Jak mówił w wywiadzie Pszoniak, „boi się takich ludzi, bo oni nawet jak nie ma konfliktu, to go wymyślą. Są ludzie, którzy godzą i łączą, ale są tacy, którzy dzielą. Kaczyński dzieli”.

– Podobno on niczego nie zna i nie widział poza Polską, nie mówi żadnym obcym językiem, nie ma karty kredytowej, nie jeździ samochodem, nie ma rodziny, to jest człowiek w jakiś sposób kaleki. Jego siła bierze się z tego, że on taki właśnie jest. Kaczyński jest zaburzonym człowiekiem – mówi o Kaczyńskim Wojciech Pszoniak.

Wywiad z Pszoniakiem został przeprowadzony przez byłą szefową radowej „Trójki”. Od miesięcy Magda Jethon nie jest jednak już związana z rozgłośnią, straciła stanowisko pół roku temu. Była jedną z wielu ofiar czystek, jakie przeprowadził PiS w publicznych mediach. Dziś jest szefem portalu koduj24.pl

źródło: koduj24.pl

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu