Niektóre problemy ze snem bardzo łatwo rozwiązać. I to naturalnymi sposobami

Chcąc rozwiązać problemy ze snem, nie musisz od razu sięgać po środki farmaceutyczne. Być może wystarcza zmiana trybu życia i diety
Chcąc rozwiązać problemy ze snem, nie musisz od razu sięgać po środki farmaceutyczne. Być może wystarcza zmiana trybu życia i diety 123rf.com
Problemy ze snem to zmora naszych czasów. Tej sytuacji częściowy winny jest tryb życia, a częściowo rozwój technologii, która odciąga człowieka od łóżka. Dlatego zamiast sięgać po leki, znacznie lepiej zmienić niektóre swoje przyzwyczajenia, bo to one mogą być główną przyczyną niedoboru snu.


Nauka ma gotowe i proste odpowiedzi na to, jak poradzić sobie z najczęstszymi „blokadami” snu. Nie możesz zasnąć? Zrezygnuj z kawy na kilka godzin przed snem, z rana i w południe wykonaj serie ćwiczeń, a przede wszystkim odłóż telefon czy laptopa 2 godziny przed pójściem spać.

A jeśli cierpisz na przerywany sen? Niewykluczone, że zasypiasz w pokoju, w którym panuje nieodpowiednia temperatura (najlepszy do snu głębokiego jest przedział 20-21 stopni C). Albo też pijesz zbyt dużo alkoholu, który szczególnie utrudnia głębokie zasypianie.

Natomiast na problemy z pobudką może zaradzić rygor senny, czyli wstawanie każdego dnia, nawet w weekendy, o tej samej porze. Dzięki takiej systematyczności ustawiasz swój zegar biologiczny, minimalizując ryzyko zaspania.

źródło: Tech Insider

Partnerem cyklu "Minuta przy kawie" jest Nespresso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu