Wreszcie! Wkrótce w Sejmie ma pojawić się alkomat, podejrzani o "podwójny gaz" posłowie będą badani

PiS zastanawia się nad wprowadzeniem kontroli alkomatami w Sejmie.
PiS zastanawia się nad wprowadzeniem kontroli alkomatami w Sejmie. Fot. Sławomir Kamiński / AG
Wreszcie prace Sejmu mogą się nieco uspokoić. Prawo i Sprawiedliwość na poważnie rozważa wprowadzenia badań alkomatem. Bezpośrednim pretekstem jest skandal ze środkowym palcem Piotra Pyzika. Według polityków opozycji nieparlamentarne zachowanie posła PiS było spowodowane właśnie alkoholem.


Alkohol jest obecny w Sejmie od zawsze. Nawet Jarosław Kaczyński w swojej autobiografii "Porozumienie przeciw monowładzy" opisuje, jak na początku parlamentarnej kariery korzystał z sejmowego baru w trakcie posiedzeń. Ale o ile Prezes zawsze trzyma fason, o tyle niektórym posłom zdarza się z alkoholem przesadzić.

Według opozycji to właśnie upojenie alkoholowe było powodem incydentu podczas ostatniego posiedzenia. Poseł PiS Piotr Pyzik kilkakrotnie pokazywał środkowy palec. I choć rzeczniczka PiS stanęła w jego obronie, wiceszef klubu Marek Suski chyba przejął się sytuacją.

– Będę o tym rozmawiał z marszałkiem Kuchcińskim. Bo to jest kwestia zastanowienia się nad przepisami – powiedział Suski "Faktowi". A poseł z Radomia to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Prezesa, jest z nim od czasów Porozumienia Centrum. Może więc jego inicjatywa spotka się z aprobatą władz.


źródło: "Fakt"

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Sejm
Trwa ładowanie komentarzy...